Спалах пневмонії в Україні стався через Росію: про що йдеться

У центрі "Вектор" зберігається кілька видів небезпечних вірусів, в тому числі лихоманки Ебола і натуральної віспи

Спалах пневмонії в Україні стався через Росію: про що йдеться
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

У вересні 2019 року в російському Новосибірську після вибуху в центрі вірусології виник несподіваний спалах захворюваності пневмонією, яка  невдовзі дійшла до України – в грудні і січні велика кількість українців з запаленням легень опинилися в лікарнях.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “ГОРДОН“, таку версію для пояснення подій висунув колишній радник президента РФ Володимира Путіна, російський економіст старший науковий співробітник Інституту Катона у Вашингтоні Андрій Ілларіонов у програмі Олесі Бацман.

“Подія на “Векторі” могла вплинути на поширення пневмонії в Росії. І дійсно: в жовтні, листопаді, грудні 2019 року в багатьох регіонах Росії пройшов спалах пневмонії, вона поступово докотилася зі сходу до кордону Росії і України, прийшла в Україну. Я бачив кілька репортажів, як пневмонія вдарила по Сумській області, потім був репортаж з Тернополя. У результаті велика кількість людей захворіла, опинилася в лікарнях”, – розповів він.

Відзначимо, раніше ексрозвідник КДБ Юрій Швець припустив, що коронавірус COVID-19 також міг стати результатом вибуху. За його словами 16 вересня 2019 року, коли лабораторія вибухнула, коронавірус вирвався назовні. І тоді Кремль, побачивши, наскільки все може бути серйозно, щоб перевести стрілки на когось іншого, вирішив використовувати Китай. Вони завезли нібито коронавірус туди, в Ухань, в жовтні.

 Спалах пневмонії в Україні стався через Росію: про що йдеться

Як пояснив Ілларіонов, тоді офіційна інформація говорила про те, що вибухнув балон під час ремонтних робіт, площа загоряння – 30 м², пожежа була погашена, вибиті були вікна і серйозної проблеми немає. Однак з’ясувалося, що на гасіння цієї пожежі були відправлені 17 пожежних машин. Чорний дим, який піднімався з будівлі, бачили жителі навколишніх місць.

Разом з тим, міністерство оборони Російської Федерації на наступний день повідомило на своєму сайті, що 16 вересня в Новосибірську були проведені спеціальні навчання з формування спеціальної санітарної роти з 23 пасажирських автобусів цивільного призначення, які займалися відпрацюванням евакуації поранених під час надзвичайної події.

“Нібито навчання проходили в рамках великих маневрів “Центр”, які проводилися в ці ж дні на території Росії. Проблема полягає в тому, що міністерство оборони ніколи не повідомляло раніше, що такого роду навчання мали проводитися або планувалися до проведення в місті Новосибірську. Це перше. Друге. На тому ж сайті міністерства оборони можна прочитати, що в маневрах “Центру” було задіяно 20 тис. одиниць військової техніки різноманітного призначення. Виникає питання: якщо у вас є 20 тис. одиниць техніки різноманітного призначений ия, навіщо вам знадобилася реквізиція 23 автобусів цивільного призначення в Новосибірську 16 вересня? Третє. Те ж саме міністерство оборони заздалегідь повідомляло та потім розповідало про те, в яких місцях і на яких полігонах проводяться навчання “Центр”. Полігону під назвою “Новосибірськ” в цьому списку немає. Більш того, в цьому списку в принципі немає Новосибірської області “, – пояснив він.

На думку Ілларіонова, виходячи з усього цього, можна сказати, що насправді дійсно щось сталося на підприємстві “Вектор”.

“За своїми масштабами пригода істотно перевершує те, про що повідомляли офіційні засоби масової інформації. Сталася якась серйозна аварія”, – уточнив він.

Нагадаємо, Росія стрімко входить в число лідерів по захворюваності коронавірусом. COVID-19 став причиною смерті 211 тисяч 221 людини по всьому світу. Всього з початку пандемії інфіковані вже 3 мільйона 43 тисячі 122 людини.

Додамо, що за даними Центру громадського здоров’я, станом на 9 ранку 28 квітня в Україні 9410 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Коронавірус став причиною смерті 239 осіб. 992 пацієнта одужали.

Джерело: Народна Правда