Відповідав за поставку «Бука», з якого збили лайнер: названо ключового фігуранта справи про катастрофу MH17

Росія продовжує заперечувати причетність до катастрофи боїнга на Донбасі

Відповідав за поставку «Бука», з якого збили лайнер: названо ключового фігуранта справи про катастрофу MH17
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда

Проекти The Insider і Bellingcat ідентифікували і озвучили ім’я одного з ключових фігурантів справи про збитий влітку 2014 року над Донбасом малайзійський Boeing МН17. Це – заступник керівника Прикордонної служби ФСБ генерал-полковник Андрій Бурлака.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Медуза.

Loading...

Журналісти також зазначають, що раніше на цю ж людину вийшло видання ВВС: “За версією видань, «Володимир Іванович» що фігурує в перехоплених напередодні катастрофи телефонних переговорах  — це заступник керівника Прикордонної служби ФСБ генерал-полковник Андрій Бурлака. «Російська служба Бі-бі-сі» дійшла до аналогічного висновку, провівши власне розслідування незалежно від The Insider і Bellingcat”.

Об’єднана слідча група у справі MH17 в листопаді 2019 року опублікувала телефонні перехоплення. В них фігурували:

  • Олександр Бородай (на той момент глава уряду “ДНР”),
  • Владислав Сурков (на той момент помічник президента РФ),
  • згадувалися прізвища глави ФСБ Олександра Бортникова і міністра оборони РФ Сергія Шойгу.

Крім того, одним з головних учасників бесід був якийсь «Володимир Іванович». The Insider пише, що він грав ключову роль у кураторстві військових дій на Донбасі та узгодженні пересування озброєнь через російсько-український кордон – йому безпосередньо підпорядковувався Ігор Стрєлков, якому офіційно пред’явлені звинувачення у справі про катастрофу Boeing МН17.

Журналісти перевірили телефонні номери, якими користувався «Володимир Іванович», через додаток GetContact, а також шукали згадки про нього «у всіх відомих прослуховування, злитих листах та інших подібних джерелах». У підсумку непряме підтвердження про те, що це один з керівників ФСБ Андрій Іванович Бурлака, було виявлено в злитому листуванні помічника голови ДНР Дениса Пушиліна у Viber.

Експерти порівняли голос «Володимира Івановича» з телефонних перехоплень із доступними записами його інтерв’ю 2013 та 2018 років. Аудіо-експертиза проводилася в Національному центрі медіа-криміналістики Університету Колорадо в Денвері. Експертиза показала, що коефіцієнт відповідності цих записів становить 94.

Медуза зазначає, що ВВС також провела власну фоноскопічну експертизу в британській лабораторії Martin Barry Forensic Services, яка підтвердила, що зразки голосів «Володимира Івановича» і генерала Бурлаки в цілому збігаються.

Bellingcat проаналізував інформацію про авіарейси Бурлаки в 2014-2015 роках. Високопоставлений співробітник ФСБ літав в Ростов, Крим і Краснодар — три центри управління українською операцією. Його перельоти хронологічно збігаються з інформацією, отриманою з телефонних перехоплень.

ВВС стверджує, що в день катастрофи MH17 Бурлака перебував у Ростові-на-Дону. Журналісти з посиланням на джерела пишуть, що в 2014-2015 роках генерал Бурлака отримав підвищення, а також звання Героя Росії.

“У відкритому доступі відповідного президентського указу немає, але відомо, що до 2014 року Бурлака був генерал-лейтенантом, а після став генерал-полковником”, – зазначає Медуза.

Відповідав за поставку «Бука», з якого збили лайнер: названо ключового фігуранта справи про катастрофу MH17

Як повідомлялося раніше, сторона звинувачення у справі про катастрофу малайзійського Boeing МН17 має докази того, що лайнер був збитий з російської установки «Бук».

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...