Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі

Закон дає можливість відкрити ринок землі вже з 1 липня 2021 року

Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Президент України Володимир Зеленський підписав законопроект №2178-10 про ринок землі в Україні. 

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні  пресслужби Офісу президента.

Loading...

Закон передбачає:

  • документ вступить у дію з 1 липня 2021 року;
  • перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки;
  • після цього – наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;
  • землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть;
  • продаж іноземцям – після референдуму.

При цьому до 1 січня 2024 року:

  • громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га. Зазначене обмеження не поширюється на земельні ділянки, придбані у власність громадянином до вступу в силу абзацом;
  • забороняється купівля-продаж або іншим способом відчуження на користь юросіб земельних ділянок, які перебувають у приватній власності і віднесені до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім переходу до банків права власності на землі як предмет застави, передачі земділянок у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу ділянку з однаковою нормативною грошовою оцінкою, або різниця між нормативними грошовими оцінками яких становить не більше 10% та відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.

Закон передбачає, що до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути менше їх нормативної грошової оцінки.

Нагадаємо, що 31 березня монобільшість Верховної Ради підтримала в цілому запуск ринку землі в Україні. Законопроєкт підтримали на вимогу МВФ і після нагального прохання президента Володимира Зеленського.

Цей закон дає можливість відкрити ринок землі вже з 1 липня 2021 року, що дозволить українцям купити до 100 га землі, при цьому купувати землю зможуть тільки фізичні особи.

Також експерти розповіли, скільки коштує гектар української землі. За їх оцінками, спочатку вартість гектара землі оцінюватиметься в 2-3 тисячі доларів, а потім ціна може досягти 5 та 10 тисяч доларів.

Джерело: Народна Правда