Десятки тисяч пенсіонерів отримають нові пенсії у травні: скільки доплатять

Середній розмір підвищення з 1 травня складе 260 гривень

Десятки тисяч пенсіонерів отримають нові пенсії у травні: скільки доплатять
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини/Соціальна правда

Пенсійний фонд України у середу, 29 квітня 2020 року, згідно із затвердженим графіком, почав фінансування пенсій за травень. На пенсійні виплати спрямовано перші 689,6 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Loading...

“Ще 1 квітня уряд ухвалив пакет заходів з підтримки українських пенсіонерів в період економічної кризи, викликаного пандемією коронавірусу. Одним із цих заходів є проведення у травні щорічної індексації пенсій відповідно до пенсійним законодавством… Середній розмір підвищення складе 260 грн, найменше підвищення встановлено на рівні 100 грн”, – повідомила міністр.

За її словами, пенсіонерам, яким пенсії обчислені з урахуванням страхового стажу для жінок-30 років, для чоловіків – 35 років, встановлено мінімальний гарантований розмір пенсій – не менше 2100 гривень.

Як повідомила прес-служба ПФУ, виплата пенсій буде проведена в призначену кожному пенсіонеру дату і в установленому порядку. Пенсія буде зарахована на рахунок в банку, а тим, хто обрав «Укрпошту», пенсії листоноші доставлять додому, йдеться в повідомленні, — нагадали у Фонді.

“Кошти на ці виплати передбачені в державному бюджеті. Пенсійний фонд повністю готовий до виплати індексованих пенсій. Пенсії будуть виплачуватися, як і завжди, з 4 травня”, – додала міністр.

Нагадаємо, станом на 1 квітня середній розмір виплати 11,3 млн пенсіонерів становив 3170,14 гривень. Таким чином, з початку 2020 середній розмір пенсій зріс на 87,16 гривень або на 2,8% (на 1 січня 2020 року середній розмір пенсій становив 3082,98 грн).

Відзначимо, Кабінет міністрів України схвалив постанову “Питання підвищення пенсійних виплат та надання соціальної підтримки окремих категорій населення в 2020 році”, який передбачає індексацію пенсій з 1 травня 2020 року.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що в травні пенсії українців проіндексують, після чого виплати повинні зрости — індексація буде проведена у відповідності з коефіцієнтом 1,11.

Також, з наступного року в Україні почне рости розмір мінімального робочого стажу для отримання пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...