До Землі летить космічний вбивця: пряма трансляція

Астероїд змінює траєкторію і при наступному зближенні з Землею буде ближче у три рази

До Землі летить космічний вбивця: пряма трансляція
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

Астероїд величезних розмірів пролітає на мінімальній відстані від Землі. Гігант на ім’я 1998 OR2 зблизився з планетою в ніч на 29 квітня, але на самого близької відстані небесне тіло досягло опівдні.

Loading...

Астрономи показують трансляцію польоту в реальному часі, передає НАРОДНА ПРАВДА.

І хоча 1998 OR2 проноситься на безпечній відстані в 6,2 мільйона кілометра, в космічних масштабах це суща дрібниця. Астероїд зараховують до потенційно небезпечним для життя на нашій планеті. Адже при наступному зближенні він буде пролітати в 3,5 разів ближче.

Діаметр астероїда визначити непросто, цифри варіюються від 1,84 до 4,11 кілометра. Для спостереження за ним вчені використовують телескопи Slooh на Канарських островах і в Чилі.

Незважаючи на дальність від Землі, політ астероїда можна спостерігати у реальному часі завдяки його великому розміру і сучасним технологіям в обсерваторіях.

За оцінками NASA потенційно небезпечними астероїдами вважаються небесні тіла розміром понад 140 метрів, і близькість яких до планеті менше 7,5 мільйона кілометра. 1998 OR2 вписується в ці критерії.

Нагадаємо, що в середу, 29 квітня, до Землі на мінімальну відстань наблизиться великий астероїд 52768 (OR2 1998). Він вважається потенційно небезпечним для блакитної планети.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...