Насувається нова біда: українців попередили про спалах смертельної хвороби

Глава МОЗ також заявив про намір впровадити нові механізми фінансування протитуберкульозних установ.

Насувається нова біда: українців попередили про спалах смертельної хвороби
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Сьогодні на брифінгу, міністр охорони здоров’я Максим Степанов розповів про проблему з фінансуванням медичних закладів в Україні, яка, якщо її не змінити, призведе до спалаху туберкульозу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, дефіцит бюджету протитуберкульозних лікарень доходить до 80%, про це під час брифінгу і повідомив Максим Степанов.

“На сьогодні у нас дефіцит фінансування протитуберкульозних закладів доходить до 80%. Наслідки будуть такі: за два-три роки отримаємо зростання захворюваності на 30%, зростання смертності та скорочення медпрацівників, яке буде налічувати тисячі людей”, – сказав міністр охорони здоров’я.

Голова МОЗ також заявив про намір впровадити нові механізми фінансування протитуберкульозних закладів.

“У 2017 році, будучи головою Одеської ОДА, ми розпочали процес реформування протитуберкульозної служби області. Для цього об’єднали кілька закладів, протитуберкульозних лікарень, диспансер, санаторій, районні відділення в єдину службу – Одеський обласний центр значущих хвороб. При реалізації цього проекту, який тривав два з половиною роки, крім показника збільшення майже в 1,5 рази кількості людей, які видужали, була економія коштів, яка виникла в результаті скорочення ліжкового фонду з 1005 ліжок до 525. Звичайно, при такій реорганізації були скорочені медпрацівники, але вони були перенавчені, працевлаштовані, у них була альтернатива”, – запевнив чиновник.

29.04.2020 | Онлайн-брифінг щодо ситуації з протидією поширенню коронавірусної інфекції

Онлайн-брифінг з перекладом жестовою мовою Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова та заступника Міністра охорони здоров'я Світлани Шаталової.

Gepostet von Міністерство охорони здоров'я України am Dienstag, 28. April 2020

Нагадуємо, у Києві хочуть об’єднати лікарні, які лікують від туберкульозу, шкірно-венеричних захворювань, і ті, які надають психіатричну допомогу.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що під час брифінгу головний лікар Одеського обласного центру соціально значущих хвороб Одеської облради Світлана Єсипенко пояснила, що в Україні стара, радянська система підходу до лікування туберкульозу. За сучасним міжнародним стандартам, хворих на туберкульоз не потрібно рік тримати в ізоляції і на стаціонарному лікуванні.

Джерело: Народна Правда