Глави МЗС країн “нормандської четвірки” провели переговори: що відомо

Питання створення так званої Консультативної ради в рамках політичної підгрупи ТКГ не обговорювалося

Глави МЗС країн “нормандської четвірки” провели переговори: що відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

У четвер, 30 квітня, відбулася зустріч міністрів закордонних справ “нормандської четвірки”, яку провели в режимі відеопереговорів.  Глави МЗС обговорили  безпекові питання врегулювання ситуації на Донбасі та обмін полоненими.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на  24 канал,  за підсумками переговорів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба озвучив основні тези зустрічі.

Loading...

За словами Кулеби,  позиція України залишається незмінною і її підтримують партнери з Франції та Німеччини. Ключовим питання для сторін залишається пошук взаємоприйнятних рішень для припинення війни на Донбасі та деокупації українських територій.

  Дипломат наголосив, що готовий до діалогу з будь-яких найчутливіших питань, але українська сторона ніколи не перетинатиме червоні лінії. Водночас глава МЗС РФ Сергій Лавров під час переговорів намагався звести ситуацію до прямого діалогу між Україною та підконтрольними Росії бойовиками так званих “Л/ДНР”.

“Певна частина розмови була присвячена спробам російського колеги завести інтерпретацію реальності в прямий діалог між Києвом та так званим умовним Донецьком та Луганськом. Україна готова говорити з українцями на окупованих територіях, Ба більше, ми прагнемо цього. Але ми не повинні говорити з тими незаконними формуваннями, які не уповноважені належним чином представляти інтереси українців з окупованих територій”, – відзначив Кулеба.

Також міністри не обговорювали питання створення так званої Консультативної ради в рамках політичної підгрупи ТКГ, а тільки вислухали російську позицію щодо цього.

Про що говорили глави МЗС “нормандської четвірки”

Дмитро Кулеба відзначив, що сьогодні міністри обговорювали безпекові питання і це демонструє, “що будь-яка розмова в нормандському форматі базується на принципі “спершу безпека”.

  • Про обмін і нові звільнення полонених

Міністри привітали передвеликодній обмін полоненими і обговорили ймовірність нового обміну. Так, Кулеба під час переговорів заявив про необхідність звільнення усіх українців, яких незаконно утримують на території Росії та в окупованому Криму.

“Безумовно, ми ще далекі від реалізації формули обміну “всіх на всіх”, тому потрібно рухатися вперед. Тут Росія і Україна мають продовжити взаємодіяти. Я окремо наголосив на необхідності звільнення українців, яких утримують на території РФ, в окупованому Криму, і звернувся до свого російського колеги із закликом вести активну роботу з метою їх звільнення”, – сказав Кулеба.

  • Про війну на Донбасі

Міністри закордонних справ України, Росії, Німеччини та Франції також домовилися, що Тристороння контактна група якнайшвидше обговорить деталі проголошення припинення вогню на Донбасі і визначить дату, з якої його буде запроваджено.

  • Про коронавірус і окуповані території

Дипломати не оминули увагою й ситуацію, що склалася на тлі пандемії коронавірусу. Кулеба підкреслив, що для СММ ОБСЄ та міжнародного комітету Червого Хреста має бути “забезпечена повна та беззастережна можливість” доступу до окупованих територій України.

  • Про нові перемовини у нормандському форматі

Під час зустрічі глави МЗС домовилися провести нові переговори у форматі відеоконференції наступного місяця – в травні 2020 року.

Однак наразі не визначена дата проведення саміту лідерів країн “нормандської четвірки”, який раніше був запланований на квітень у Берліні. За словами Кулеби, це питання досі залишається на порядку денному.

Ніхто не сумнівається в тому, що берлінський саміт має бути проведений. Але при цьому ми маємо підійти до нього з конкретними напрацюваннями, з виконаними тими завданнями, які були поставлені під час паризького саміту, і з розумінням того, якими будуть результати берлінського саміту… Він залишається на порядку денному, але встановлювати конкретний час його проведення наразі було б зарано”, – сказав Кулеба.

Нагадаємо, народні депутати підтримали постанову №3068 про засудження збройної агресії Російської Федерації проти України, окупації Криму, Севастополя, ОРДЛО та політичних репресій щодо громадян України, які Росія розпочала в 2014 році.  Верховна Рада закликала світову спільноту продовжити санкції проти РФ.

До слова, Росія проводить в анексованому Криму політику колонізації – змінює склад населення, відправляючи на український півострів відставних російських силовиків. Саме цей фактор стане головною перешкодою на шляху повернення Криму під контроль України.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...