Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Лицарі-храмовники, або ж тамплієри – один з найбільш загадкових релігійних військових орденів в історії людства. Він був заснований на Святій землі у 1119 році після Першого хрестового походу. Його історія оточена безліччю таємниць і теорій змов.

І хоча тамплієри офіційно називалися бідними лицарями Христа, насправді вони були дуже багаті, пише Народна Правда з посиланням на Fullpicture, представляючи десять цікавих фактів про воїнів-хрестоносців.

Loading...

1. На піку своєї популярності орден тамплієрів налічував близько 20 000 чоловік.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Цей факт чудово ілюструє могутність і поширеність ордена в Середні століття. Багато з членів ордену були воїнами, інші виконували обов’язки медиків або стежили за різними фінансовими питаннями. Все тамплієри підпорядковувалися Верховному магістру, який брав все найбільш важливі рішення, правда він був зобов’язаний радитися зі своїм штабом, в який входив сенешаль, його заступник, маршал і інші помічники.

2. Тамплієри по суті, винайшли банки.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Саме вони вигадали метод захисту фінансів, якими користуються всі сучасні банківські системи. З метою захисту різних паломників, мандрівників і купців в небезпечних околицях Єрусалиму, лицарі створили систему, при якій всі, хто їде на Святу Землю, можуть внести будь-які цінності в одне з місцевих відділень Храмовників. Їм в обмін видавалася грамота, яку потім можна було обміняти в будь-якому іншому відділенні Тамплієрів в Святій Землі відповідно до вартості товарів в золоті або в еквіваленті дорогоцінного металу.

3. Тамплієри побудували безліч будівель по всій Європі.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Одна з головних цілей, які переслідували лицарі-тамплієри, полягала в тому, щоб надати паломникам безпечний прохід до Святої землі. Для цього лицарі побудували величезну кількість замків, фортець та інших будівель по всьому європейському континенту. Відомі приклади збережених будівель, побудованих тамплієрами: церква Темпл в Лондоні і монастир Конвенту-де-Крішто в Португалії.

4. У них була власна печатка.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Як і має бути у такому великому і впливовому ордену, тамплієри мали свою печатку. На традиційній печатці тамплієрів зображені два лицаря на одному коні, що є символом обітниці бідності, принесеного при вступі в орден. Вона використовувалася замість підпису для скріплення угод і встановлення автентичності документів.

5. У тамплієрів була своя уніформа.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Кожен повноправний член ордена міг носити білу туніку з червоним хрестом, яка була одним з найбільш впізнаваних символів ордена. Білий колір туніки символізував непорочність лицаря, а криваво-червоний хрест означав готовність померти в бою, не втративши гідності.

6. Приєднатися до тамплієрів було дуже складно.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Щоб стати членом ордена, людина спочатку повинен був привернути до себе уваги і довіру кого-небудь з командування тамплієрів. Крім того, вимоги, які висувалися до діючих членам ордену щодо їхнього способу життя і поведінки, були дуже суворими.

7. Незважаючи на багатства, життя тамплієра була досить важким.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Від членів ордена очікувалося прояв благочестя і смиренності у всіх областях їх життя. Наприклад, тамплієрам пропонували обітницю безшлюбності і їм заборонялося мати відносини з жінками.

8. Статки ордена росли за рахунок заповітів.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

Більшість тамплієрів, вмираючи, залишали все своє нажите майно і землі ордену. З огляду на те, що багато хто з лицарів-тамплієрів зуміли за життя побудувати цілі замки, перед своїм розпадом орден володів нечуваними багатством.

9. Лицарі-тамплієри, швидше за все, дійсно захищали Святий Грааль.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

З чуток, в середні століття була знайдена чаша, яка, ймовірно, була тією самою, з якої пив Ісус Христос на останньому вечері. Зрозуміло, охороняти таку реліквію могли довірити тільки тамплієрам. У кафедральному соборі Валенсії можна побачити чашу, підозріло схожу на зображення Грааля, але ніякими чарівними властивостями вона не володіє.

10. Орден тамплієрів був повністю знищений.

Маловідомі факти про таємничий орден Тамплієрів (фото)

До початку 1300-х років тамплієри нажили собі чимало могутніх ворогів через їх багатства і впливовість. Основним ініціатором винищення ордена став король Філіп IV, який заборгував тамплієрам багато грошей. Він вирішив, що вигідніше буде не віддавати борги, а просто позбутися лицарів-тамплієрів, попутно отримавши їх багатства. Проти тамплієрів були висунуті оголошення в єресі, і в п’ятницю 13 жовтня 1307 року почалися переслідування всіх членів ордена.

Нагадаємо, у Туреччині випадково була виявлена, мабуть, найдавніша біблійна реліквія – печатка легендарного царя Соломона, який царював у Ізраїлі  ще за тисячу років до народження Ісуса Христа.

Нагадаємо, групі археологів за допомогою древніх записів на папірусі вдалося розкрити таємницю будівництва пірамід. У документах єгиптяни детально виклали спосіб, який вони застосовували понад 4600 років тому для транспортування кам’яних блоків, вага яких складала десятки тонн.

Раніше ми повідомляли, що було знайдено відому картину Рубенса. Портрет першого герцога Букінгемського Джорджа Вильерса близько 400 років вважався загубленим.

Також шістдесят різноманітних римських, візантійських і османських судів були знайдені в рамках дослідження чорноморського дна біля узбережжя Болгарії у жвавого торгового порту дослідниками Maritime Project. Одна з останніх знахідок дослідників – візантійське судно X століття, яке знаходиться на глибині 93 м і цілком доступно для дайверів.

Нагадаємо, в Ізраїлі, у місті Єрусалим, археологи виявили дивне поховання. Поруч із останками людини була знайдена амфору зі скелетами обезголовлених жаб.

Також раніше археологи знайшли дівчинку, якій 500 років. Знахідку було зроблено археологами в 1999 році на схилі вулкана Льюльяйльяко, що розташований на межі Аргентини і Чилі.

Зазначимо, відкриття ізраїльських археологівперевернуло звичне уявлення про неандертальців. У ході розкопок на півночі Ізраїлю знайдені останки неандертальців у захороненні поза печерою: зуб і фрагменти нижніх кінцівок чоловіка у віці 15-22 років.

Також вчені почали простежувати життя людей на території сучасного міста Дніпро, починаючи з 1524 року завдяки знайденому артефакту. Це дозволяє вченим зробити висновок, що місто було засноване задовго до прибуття Катерини Другої на ці землі. У наступному році на території Новобогородицької фортеці планують побудувати історико-культурний центр, де будуть демонструватися всі знайдені артефакти.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...