Картопля: як збільшити урожай і коли садити

Для хорошого врожаю насамперед потрібно підготувати якісний насіннєвий матеріал

Картопля: як збільшити урожай і коли садити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Картопля — у багатьох країнах гаряче улюблений овоч, з якого готують безліч смачних страв. Але ось, коли її садити, багато хто не знає. Багатьом визначитися з термінами посадки овочевих культур допомагає місячний календар городника.  Але для картоплі існують своїм власні народні повір’я.

Про терміни посадки картоплі пише privorotnoe, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Коли садити картоплю

Посадку приурочували до розпускання листя на березі, цвітіння черемхи. Існують інші народні повір’я про терміни посадки даного коренеплоду:

  • цвітіння бузини;
  • цвітіння кульбаби;
  • радісний довгий спів пташок.

Що і коли садити на городі: природні прикмети

Картопляні бульби чудово відчувають себе в ґрунті при прогріванні грунту до 8° С. Щоб вибрати ідеальний час, заглядають у місячний календар. Оскільки урожай картоплі розвивається під землею, насіння висаджують на убуваючий місяць. Добре, коли ясна погода, а на небі є невеликі білі хмарки.

Як збільшити урожай картоплі

Для хорошого врожаю насамперед потрібно підготувати якісний насіннєвий матеріал. Одними з якісних посадочних сортів вважаються сорти: Синеглазка, Рання, Удача, а також багато інших сортів. Вибираються найбільші бульби з твердою м’якоттю і не пошкоджені.

Обрану картоплю в ящиках ставлять в темне місце для пророщування. Бульби, які пророщують в темряві дають швидкі сходи і рідко хворіють фітофторозом. А ті, що пророщують у світлому приміщенні розвиваються повільніше і частіше хворіють. Потрібно враховувати, що пророщений матеріал в темряві випускає більш довгі паростки. Тому садити бульби в лунки треба з великою обережністю, щоб не поламати пагони.

Над кожною посадженою картоплиною роблять невелику гірку – сантиметрів шість-сім. Через тиждень потрібно посаджену картоплю підгорнути, знову роблячи невелику гірку. Повторювати підгортання потрібно щотижня, утворивши гірку до тридцяти сантиметрів. Це сприятиме зав’язці великій кількості бульб.

Прикмети на урожай

В кінці літа дбали, щоб сад, город принесли урожай на майбутній рік. Велике значення в цьому мав  Яблучний Спас. 19 серпня проводили важливі ритуали, кропили дерева яблучним соком, щоб додати їм чинності.

Народні повір’я радили подбати про урожайності городу на наступний рік і у вересні. З давнини свята збору врожаю займало важливе місце у селянському календарі. У вересні проводився Ситник.

Серед ритуалів для городу, що проводяться в цей день, було заплетання  врожайної коси. Символічну косу плели з ячмінних колосків, вівса, льону. Косицу відносили в сад, на город, залишали на землі, щоб вона привернула багатство полів.

По погоді в кінці літа визначали врожайність на наступний рік. Якщо іній у кінці літа випадав на сад, всі народні прикмети обіцяли високу врожайність в майбутньому.

Джерело: Народна Правда