Стало відомо, хто колонізуватиме Місяць: NASA назвало три компанії

Всього на програму відправки астронавтів на Місяць і Марс в цьому бюджеті Білий дім пропонує виділити $ 12,3 млрд

Стало відомо, хто колонізуватиме Місяць: NASA назвало три компанії
Автор Желізняк Олександр в Наука/Новини

NASA обрало компанії, які займуться розробкою і створенням місячного посадкового модуля для першої з 1972 року висадки людей на Місяць в рамках програми «Артеміда».

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє NBC.

«Завдяки укладанню цих контрактів Америка рухається вперед до останнього кроку, який необхідний для висадки астронавтів на Місяці в 2024 році, включаючи неймовірний момент, коли ми побачимо перший крок жінки на Місяці», — сказав директор NASA Джеймс Брайденстайн.

Компанії, які займуться розробкою і створенням місячного посадкового модуля: SpaceX, Blue Origin і Dynetics.

В рамках програми Аrtemis:

  • компанія Ілона Маска SpaceX розробить багаторазовий космічний корабель Starship, здатний сідати на Місяць і злітати з її поверхні;
  • Blue Origin, що належить засновнику Amazon Джефф Безосу, розробить посадковий модуль Blue Moon.
  • компанія прикладної науки та інформаційних технологій Dynetics разом з 25 іншими підприємствами також візьме участь у розробці системи висадки на супутник Землі.

Нова програма освоєння Місяця отримала назву Artemis (Артеміда). Спочатку NASA планує відправити корабель без екіпажу. Він повинен буде облетіти Місяць і повернутися на Землю. Перший пілотований запуск з екіпажем на борту намічений на 2022 рік, а висадка астронавтів на Місяць — на 2024 рік. Грунтуючись на досвіді, отриманому на Місяць, NASA планує відправити астронавтів на Марс в 2030-х роках.

Як повідомлялося раніше, NASA призупинило підготовку польоту людини на Місяць через пандемію коронавіруса Covid-19.

Джерело: Народна Правда