Медики назвали нові шкірні симптоми COVID-19

Медики описали прояви COVID-19 на шкірі

Медики назвали нові шкірні симптоми COVID-19
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Дослідники з Іспанської академії дерматології склали класифікацію проявів COVID-19 на шкірі людини,  грунтуючись на спостереженнях і висновках медичних експертів. Про те, що у людини може бути коронавірус, говорять бульбашки або почервоніння на шкірі, а також плямисто-папульозний висип, схожа на рожевий лишай.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє British Journal of Dermatology.

У публікації наголошується, що в 19% випадків у хворих на коронавірус пацієнтів з’являлися бульбашки або почервоніння, як при обмороженні, частіше на пальцях рук і ніг. Такі висипання були помічені у молодих пацієнтів з легкою формою хвороби.

Loading...

Приблизно у такої ж кількості пацієнтів спостерігалися висипання на шкірі, схожі на кропив’янку, які майже завжди викликали свербіж. Такий висип спостерігали у тяжкохворих переважно на тілі, іноді – на долонях.

У 47% випадків шкірні симптоми проявлялися як плямисто-папульозний висип, схожий на рожевий лишай. Часом висипання супроводжувалося капілярними крововиливами в шкіру і викликало свербіж. Цей симптом був характерний для тяжкохворих пацієнтів.

“Бульбашковий” висип на шкірі спостерігався у 9% випадків. Переважно він супроводжувався сверблячкою, іноді “бульбашки” наповнювалися сукровицею. Такі симптоми спостерігали у пацієнтів середнього віку і за відносно тяжкого перебігу захворювання.

Найрідше – 6% – у літніх пацієнтів з важкою формою хвороби спостерігався некроз або синюшне забарвлення шкірних покривів через судинну “сіточку”.

Нагадаємо, за минулу добу, 1 травня, коронавірус COVID-19  виявили майже у 100 тисяч осіб по всьому світу. Кількість заражених зросла до 3,4 млн осіб. В Україні зафіксовано 10 861 випадків зараження.

В Україні 1 травня виявлено рекордну кількість інфікованих коронавірусом – 550 осіб. Станом на 9:00 2 травня в Україні 11411 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 279 летальних, 1498 пацієнтів одужало.

Додамо, що станом на п’ятницю, 1 травня у 2 154 українських медиків підтверджена коронавірусна інфекція. 10 з них потребували підключення до апарату штучної вентиляції легенів. Вилікувались від Covid-19 369 медиків.

Джерело: Народна Правда
загрузка...