Німеччина завдала Путіну удару в спину через Північний потік-2

"Газпром" не зможе використовувати більше половини потужності газопроводу

Німеччина завдала Путіну удару в спину через Північний потік-2
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Федеральне мережеве агентство ФРН   відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Це означає, що навіть якщо газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця 2020 року, половину його потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік з 55 млрд – російській газовій монополії доведеться віддати незалежним постачальникам.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Handelsblatt.

Регулятор німецького енергоринку ухвалив, що “Північний потік-2” повинен відповідати європейським нормам конкуренції, постачальник газу “Газпром” не може бути одночасно власником труби.  Виконати вимоги німецького регулятора “Газпром” не в змозі: лише його родовища підключені до “Північного потоку-2”, а крім того, жодна російська компанія не має права на експорт трубопровідного газу. Іншими словами, труба залишиться напівпорожньою.

Проект будували в розрахунку на “лазівку” в європейському законодавстві: спочатку вимоги газової директиви не поширювалися на морські трубопроводи. Єврокомісія в 2017 році запропонувала ліквідувати таку можливість, але прийняття поправок більше року блокувала Німеччина. Ситуація різко змінилася після втручання Франції, яка заявила про “стратегічні проблеми”, які додасть Nord Stream 2 в напружені відносини Росії з ЄС.

Як відомо, у квітні 2019 року Європарламент переважною більшістю голосів (465 за, 95 проти та 68 утрималися) затвердив зміни законодавства і поширив газову директиву на морські трубопроводи, що приходять з третіх країн.

Нагадаємо, будівництво “Північного потоку-2” було зупинено в кінці грудня 2019 роки після введення санкцій США. На той момент укласти по дну Балтійського моря залишалося менше 200 км труби. Президент РФ Володимир Путін після переговорів з канцлером Ангелою Меркель 11 січня заявив, що проект буде добудований і запрацює не пізніше першого кварталу 2021 року.

Нагадаємо, раніше Комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект, яким запроваджуються санкції у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2” на дні Балтійського моря. Законопроект користується двопартійною підтримкою, адже на засіданні комітету проект закону щодо санкцій у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2”, схвалило 20 сенаторів. Проти проголосували двоє сенаторів.

Раніше у Кремлі висловили впевненість, що, незважаючи на можливі санкції США, газопровід «Північний потік–2» буде побудовано.

Нагадаємо також, компанія Nord Stream 2 AG, яка будує для Росії “Північний потік-2”, подала до суду проти рішення ЄС про прийняття газової директиви. Розглядати позов будуть в суді Європейського союзу загальної юрисдикції.

Джерело: Народна Правда