Українці отримають в травні підвищені пенсії: як зростуть виплати

45% пенсіонерів отримають на 100 грн більші пенсії

Українці отримають в травні підвищені пенсії: як зростуть виплати
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам в травні підвищили пенсії – 8,36 мільйонів українців в середньому отримають надбавку в розмірі 259,41 гривень.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в повідомленні ПФУ в Facebook.

Loading...

Як зазначається у повідомлені, пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, у розмірі 1,11. Відповідно рішення уряду, розмір підвищення в результаті перерахунку не може бути менше 100 гривень.

Крім того враховано, що розмір пенсійних виплат у одержувачів пенсій, призначених згідно закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, які набули необхідного страхового стажу (35 років чоловіки та 30 років жінки), не може бути нижче 2100 гривень.

Перерахунок проведено автоматично (без особистих звернень) для 9,9 мільйона пенсіонерів. Розмір пенсій підвищено 8,36 мільйона осіб. Середній розмір підвищення – 259,41 гривень.

За даними Пенсійного фонду, розмір підвищення становитиме:

  • 100 гривень – 45% пенсіонерів,
  • від 100 гривень до 400 гривень – 37,9% пенсіонерів,
  • від 400 гривень до 500 гривень – 6,1% пенсіонерів,
  • від 500 гривень до 700 гривень – 5,6% пенсіонерів,
  • від 700 гривень до 1000 гривень – 3,1% пенсіонерів,
  • понад 1000 гривень – 2,3% пенсіонерів.

Виплата проіндексованих пенсій буде проводитись з 4 травня 2020 року у встановлені пенсіонерам дати виплат шляхом зарахування на рахунки в банках або через АТ “Укрпошта”.

Українці отримають в травні підвищені пенсії: як зростуть виплати

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючої солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...