Путін більше не керує РФ: названо спражніх “хазяїв” країни

Відомий бізнесмен відверто розповів про клани в РФ

Путін більше не керує РФ: названо спражніх “хазяїв” країни
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Влада в Росії зосереджена не в руках Володимира Путіна. Влада поділили між собою близько десяти кланів, а Путін просто найскладніший гравець. Таку думку озвучив відомий російський бізнесмен Дмитро Потапенко. Раніше про такі ж клани і їх протистоянні згадував дослідник путінізму Ігор Эйдман.

«Хтось називає їх вежами Кремля, я їх називаю кланами. У кожному клані присутні і економісти, і силовики. За моїми оцінками, таких кланів в російській політиці сім-дев’ять. Причому, вони регулярно трансформуються», — розповів бізнесмен в інтерв’ю УНІАН.

Серед потужних груп впливу Потапенко виділяє клан глави «Роснафти» Ігоря Сєчіна, клан міністра оборони Сергія Шойгу. «Є угруповання, пов’язані з кооперативом «Озеро», хтось- із Службою зовнішньої розвідки, хтось, відповідно, з ФСБ», — пояснив підприємець.

Також Потапенко звертає увагу, що між кланами не припиняється міжусобиці і перерозподіл «багнетів»: «Рамзан Кадиров напружені відносини з Сечіним, Сергій Собянін — з Михайлом Мишустиным. Важливо розуміти, що ці групи нестійкі».

«Російська влада – це така спайка клубка змій, що цілуються . Вони один одного доповнюють і поки ще злегка один одного дратують. Тому напруга всередині політичних еліт досить слабка. А так званий народ, до якого вони завжди ставилися виключно як до їди, в цій грі не бере ніякої участі. І тому його проблеми, як у старій приказці: проблеми індіанців шерифа не хвилюють», — пояснив Потапенко.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Кремль не тільки не відмовився від захоплення дев’яти українських областей. Зараз в умовах падіння цін на нафту і перед лицем економічної кризи ця мета, навпаки, стала ще більш значущою.

Нагадаємо, рейтинг президента РФ Володимира Путіна в Росії знизився до мінімальної планки за 14 років — йому довіряють близько 28% росіян.

Джерело: Народна Правда