ПФУ масово занижує розмір пенсій: як повернути свої гроші

Пенсійний фонд працює за принципом зібрати більше коштів і менше витратити

ПФУ масово занижує розмір пенсій: як повернути свої гроші
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Пенсійний фонд масово занижує пенсійні виплати військовослужбовцям. Можливим це стало завдяки закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, який набув чинності на початку 2018 року. Закон поширюється не тільки на нових пенсіонерів, але і на тих, хто пішов у відставку до 2018 року.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у матеріалі “Страны“.

Loading...

Автор статті стверджує, що Пенсійний фонд зменшує пенсії з 83% грошового забезпечення до 70%:

“Це підтверджується фактами справи №240/5401/18, яку в цьому місяці розглядали у Великій палаті Верховного суду (БЖ-НД). Юристи впевнені, що справа не у правовій безграмотності працівників Пенсійного фонду, які не знають, як правильно виконувати чинне законодавство. А в бажанні ПФ при будь-якій можливості поменше заплатити пенсіонерам”.

Адвокат, керуючий партнер юридичної фірми “Можаєв і партнери” Михайло Можаєв каже, що Пенсійний фонд працює за принципом зібрати більше коштів і менше витратити.

За його словами, в компанію часто звертаються за допомогою колишні працівники МВС, які також скаржаться на Пенсійний фонд, він робить все, щоб недорахувати людям пенсію, часто порушуючи національне законодавство.

Отримати законні пенсії можна, але для цього потрібно судитися з Пенсійним фондом.

Зразковою стала справа (№240/5401/18) – Верховний суд зобов’язав регіональний (Житомирський) підрозділ ПФ правильно перерахувати пенсію військовослужбовцю. У розмірі 83%, а 70% грошового забезпечення. Згідно з постановою Великої палати Верховного суду, обставинами зразкової справи по перерахунку військових пенсій визнані наступні три ознаки:

1. Позивач є особою, якій призначено пенсію за вислугу років відповідно до закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

2. Відповідачем є відповідне Головне управління Пенсійного фонду України, на обліку в якому перебуває позивач.

3. Предметом спору є зміна відсоткового значення розміру пенсії при здійсненні її перерахунку з 1 січня 2018 року на підставі постанови Кабміну від 21 лютого 2018 року №103 у зв’язку з підвищенням сум грошового забезпечення, що визначені станом на 1 березня 2018 згідно з постановою Кабміну від 30 серпня 2017 року №704.

Юристи вважають, що працівники Пенсійного фонду почнуть виконувати вимоги судів тільки в одному випадку.

“Треба серйозно посилити персональну відповідальність. Тобто відповідальність ПФ не в цілому, а його працівників. Щоб вони виплачували судові неустойки за програним спорів. А ще краще – щоб одночасно притягувалися до кримінальної відповідальності. Тільки це може змусити виконувати чинне законодавство, і припинити свавілля. Боюся, інакше проблему не вирішити”, – сказав старший партнер адвокатської компанії “Кравець та партнери” Ростислав Кравець.

Як повідомлялося раніше, на пенсії за жовтень направили 35,3 млрд грн на житлові субсидії за вересень — 0,2 млрд грн.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...