Зорепад у травні: де і коли дивитися яскравий метеорний потік Ета-Аквариди

Спостерігати за метеорами найкраще за містом, далеко від «світлового забруднення»

Зорепад у травні: де і коли дивитися яскравий метеорний потік Ета-Аквариди
Автор Романова Марі в Наука/Соціальна правда

У ніч на 6 травня українці зможуть спостерігати зорепад – метеорний потік Ета-Аквариди.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, зорепад почне досягати свого максимуму слідом за Ліридами – весняними первістками, які влаштували своє зіркове шоу 22 квітня.

Loading...

Експерти відзначають, що аквариди почали прилітати ще 19 квітня. Найближчим часом вони «додадуть», а зовсім іссякнут 28 травня.

Ета-Аквариди — метеорний потік пов’язаний з кометою Галлея. Отримав своє ім’я тому, що його радіант розташовується в сузір’ї Водолія, поряд з однією з його яскравих зірок, η Водолія.

У південній півкулі можна побачити від 20 до 40 метеорів на годину. У північній півкулі видно від 10 до 30 метеорів на годину, якщо дивитися на небо за кілька годин до світанку. Кількість видимих метеорів також залежить від погодних умов місцевості.

За даними EarthSky, метеори летять на нашу небу зі швидкістю 243 тис. км/год, близько половини з них залишають сліди енергетичного газу, які видно кілька секунд після проходження метеора.

Як повідомлялося раніше, NASA обрало компанії, які займуться розробкою і створенням місячного посадкового модуля для першої з 1972 року висадки людей на Місяць у рамках програми «Артеміда».

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...