День Сави Стратілата: що не можна робити в цей день

Іменинники дня: Валентин, Єлизавета, Інокентій, Леонтій, Лука, Лук'ян, Микола, Сава, Сергій, Хома

День Сави Стратілата: що не можна робити в цей день
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У четвер,  7 травня, віряни відзначають день Сави Стратілата, це свято в пам’ять про священномученика Саву, а також мученика Євсевія і  святу Єлизавету. Цього дня іменини святкують: Валентин, Єлизавета, Інокентій, Леонтій, Лука, Лукіян, Микола, Сава, Сергій, Хома.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА.

ЯКЕ СЬОГОДНІ РЕЛІГІЙНЕ СВЯТО

День 7 травня в народі називали по-різному: Овсій, Євсевій, Євсеїв день, Сава, Єлизавета-чудотворниця. Святих Євсеїв існує кілька. Найбільш відомі з них – той, що жив у І столітті н. е. – мученик Євсевій.  Євсевія Никодидійского стратили при імператорі Діоклетіані на початку 4 століття н. е.; Євсевій Пустельник – став пустельником, а після і преподобним.

Вважалося, що до людини в цей день приставала мука, а Єлизавета, свята покровителька цього дня, допомагала від цієї напасті позбутися.

Також 7 травня людей гне до землі, і пристає різна марнота. Для позбавлення від напасті, селяни молилися і вмивалися святою водою. Казали: “прийшов Овсій – в цей день овес відсій”.

 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ І ОБРЯДИ  7 ТРАВНЯ

Вважалося, що після 7 травня можуть наступити морози ночами. Якщо людина народжувалася 7 травня, то вважали, що у неї можуть бути здібності, що допомагають боротися зі злими силами.

У цей час починали сіяти овес на полях, хоча і говорили, що можуть бути ще морози. Селяни відзначали свято проліт – безповоротного кінця зими.

7  травня проводилися численні обряди, які були покликані остаточно пробудити землю і принести всім здоров’я.

Також були поширені цього дня хороводи, співання, інші забави. Люди 7 травня грали на народних музичних інструментах – дудці, сопілках, барабанах.

ЩО НЕ МОЖНА РОБИТИ СЬОГОДНІ

  • Якщо день видався дощовим, то на землі краще не працювати і нічого не садити, інакше буде багато бур’яну.
  • Якщо калина ще не зацвіла – не варто сіяти пізні ярі.
  • Якщо сьогодні народжуються кошенята, їх не можна тримати вдома, не до добра, потрібно роздати.
  • Сьогодні краще не збирати трави, вони не будуть лікувальними.
  • Не можна сваритися, щоб не засмучувати душі мертвих близьких.
  • Не можна пити алкоголь на цвинтарі і під час поминок.
  • Заборонено садити і сіяти.
  • Вагітним суворо заборонено приходити на кладовище.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про вихідні, свята і просто пам’ятні дати, які українцям принесе останній місяць весни. В травні ми відзначатимемо День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Матері, День Героїв та інші свята.

Джерело: Народна Правда