Долар по 30: українців попередили про різкий стрибок курсу валют

В разі дефолту Україну чекає девальвація гривні, інфляція, банкрутства, соціальні протести, насильство на вулицях і міжнародна ізоляція країни

Долар по 30: українців попередили про різкий стрибок курсу валют
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Відсутність співпраці України з Міжнародним валютним фондом (МВФ) може привести до істотного зростання дефіциту бюджету Украни і матиме негативний вплив на курс гривні. За прогнозом аналітиків, курс долара, який вже досягнув річного максимуму в 2020 році, може подолати бар’єр у 30 гривень за долар.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі сайту   “Сегодня” розповів керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

“При відсутності співпраці з МВФ Україна буде змушена фінансувати дефіцит бюджету за рахунок емісії гривні і спалювання резервів. Йдеться про колосальні ресурси, розмір яких буде залежати від тривалості карантину. Також різко зростає навантаження на бюджет в зв’язку з плановими виплатами за зовнішнім боргом, які покрити неможливо в умовах нестабільності на глобальних ринках, відсутність попиту або високих ставках при розміщенні. в результаті гривня з часом може піти нижче 30 грн за долар під впливом всіх цих факторів”, – вважає Шевчишин.

Loading...

Раніше представник України в МВФ Владислав Рашкован розповів, що буде з країною в разі дефолту. Він зазначив, що в Україні є група людей, яка просуває ідею дефолту, відзначаючи, що взяті раніше борги країна не повинна повертати кредиторам, а направити їх на допомогу бідним і знедоленим. Але, за його словами, таке рішення призведе лише девальвації гривні, інфляції, банкрутств, соціальних протестів, насильства на вулицях і міжнародної ізоляції України.

Нагадаємо,  раніше фінансові аналітики пояснили, що побоювання пандемії коронавіруса та світової економічної рецесії впливають на курс долара в Україні, гривня втрачає позиції. Україна як і інші ринки, буде під прицілом спекулянтів, які будуть виводити свої інвестиції або як мінімум зупинять нові вливання. Вартість українських єврооблігацій падає, що підтверджує зміну тенденцій.

Як повідомлялося раніше, зміцнення курсу долара в Україні  відбувається на тлі різкого падіння котирувань на американських та європейських фондових біржах, пов’язаного з поширенням коронавіруса.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...