Друга хвиля епідемії коронавірусу: коли на неї чекають в Україні

Найближчим часом продовжиться так званий стан плато з окремими сплесками

Друга хвиля епідемії коронавірусу: коли на неї чекають в Україні
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Експерти заявляють, що коронавірус COVID-19 повторно атакує Україну в кінці осені.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Страна, одним з тих, хто озвучив прогноз щодо другої хвилі поширення COVID-19 був заступником голови Офісу президента Кирило Тимошенко.

Loading...

За його словами, влада очікує на новий спалах в кінці листопада – на початку грудня. В Офісі президента при цьому зазначили, що якщо б в Україні вчасно не ввели карантин, то зараз було б вже 250 тисяч осіб з діагнозом коронавірус COVID-19.

Другу хвилю пандемії також прогнозують дослідники Світового центру даних “Геоінформатика і сталий розвиток” при Київському політехнічному інституті. За їх розрахунками, заснованими на методології Форсайта, друга хвиля пандемії, може статися в Україні протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років.

На думку вчених, повільне згасання пандемії коронавірусу може відбуватися протягом найтеплішої пори року в Україні (наприкінці травня – кінець серпня), у міру поступового придбання населенням колективного імунітету, поліпшення роботи системи охорони здоров’я, підвищення соціальної відповідальності та свідомості населення.

“Протягом осінньо-зимового періоду 2020-2021 років не виключена поява другої хвилі пандемії”, – йдеться на сайті КПІ.

Стосовно  прогнозів на найближчий час, то вчені КПІ повідомили, що, ймовірно, продовжиться так званий стан плато з окремими сплесками.

На їхню думку, до кінця травня ймовірно буде тільки наростати пандемія, адже в Україні гірше дотримуються карантину, ніж в Європі. Крім того, в Україні спостерігається низький відсоток проведених тестів і один з найвищих в Європі відсотків інфікованих лікарів (19,1% від загальної кількості хворих). Пік пандемії очікують протягом третьої декади травня.

Про другу хвилю коронавірусу COVID-19 говорив в ефірі програма “Ранок з Україною” український епідеміолог Володимир Курпіта:

“На думку вчених, під час першої хвилі, може перехворіти тільки 5% населення. В Україні ця цифра становить 1,8 мільйона осіб. Влітку, швидше за все, передача вірусу не зникне, ми будемо продовжувати реєструвати поодинокі випадки, а восени, коли ми почнемо проводити більше часу в приміщеннях, кількість контактів між людьми зросте, що і буде початком другої хвилі”.

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9 ранку 6 травня в Україні 13 тисяч 184 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. Коронавірус став причиною смерті в 327 випадках. 2097 пацієнтів одужали.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...