Медики назвали новий симптом коронавірусу: на що звернути увагу

"Коронавірусні пальці" - плями синього і пурпурного кольору на пальцях ніг

Медики назвали новий симптом коронавірусу: на що звернути увагу
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Коронавірус COVID-19 зазвичай проявляється підвищенням температури, кашлем і  затрудненим диханням. Однак медики помітили інші симптоми, які можуть свідчити про хворобу.  Так, нещодавно американські лікарі  ввели новий термін  – “коронавірусні пальці”. Він  означає, що на пальцях ніг можуть з’являтися плями синього і пурпурного кольору.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише USA Today.

Loading...

Вперше цей симптом виявили медики з Пенсільванії. Лікарі попереджають, що “коронавірусні пальці”  можуть з’являтися на самому початку зараження, тому його важливо не пропустити. Вже потім починається прогрес хвороби.

“Іноді це може бути першою підказкою, що у хворого є COVID-19 в тому випадку, якщо інші симптоми відсутні”, – розповіла Еббінг Лаутенбах, головний лікар інфекційного відділення медшколи в Університеті Пенсільванії.

Медики кажуть, що у деяких інфікованих симптом “коронавірусних пальців” зникав через 7-10 днів. А у частини з них потім з’являлися типові респіраторні симптоми.

Причинами такого незвичайного прояву може бути або запальна реакція на інфекцію, або ж хвороба спровокувала проблему з судинами. Симптом “коронавірусних пальців” зустрічається в основному у молодих пацієнтів.

Зазначимо, що лікарі вже давно говорять, що COVID-19 може впливати на згортання крові, через що чого можливі інсульти та інфаркти.

Нагадаємо, дослідники з Іспанської академії дерматології склали класифікацію проявів COVID-19 на шкірі людини,  грунтуючись на спостереженнях і висновках медичних експертів. Про те, що у людини може бути коронавірус, говорять бульбашки або почервоніння на шкірі, а також плямисто-папульозний висип, схожа на рожевий лишай.

Джерело: Народна Правда
загрузка...