Допомога на дитину ФОПам: як оформити та скільки платитимуть

Виплата надається тим, хто оплатив ЄСВ за 2019 рік

Допомога на дитину ФОПам: як оформити та скільки платитимуть
Автор Романова Марі в Економічна правда/Новини

Українці, які є фізичними особами-підприємцями можуть отримати допомогу на дитину. Кошти будуть виплачувати під час карантину і місяць після його відміни на дітей до 6 років у сумі 1779 грн, і на дітей від 6 до 10 років (включно) – 2218 грн.

Loading...

Про те, як оформити заявку, йдеться в матеріалі «Слово і діло», передає НАРОДНА ПРАВДА.

Допомога на дитину для ФОПів

Допомога на дитину в даному випадку виділяється фізичним особам-підприємцям, які належать до першої та другої групи платників єдиного податку. Крім того, виплата надається тим ФОПам, які сплатили ЄСВ за 2019 рік.

Допомогу також мають право отримати ФОПи – іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини і на законних підставах проживають на території України.

Батькам, які вже отримують відшкодування вартості послуги «муніципальна няня», допомога не надається.

Допомога на дитину ФОПам – про які суми йдеться

Кошти нараховують одному з батьків на кожну дитину до 10-річного віку (включно) у розмірі прожиткового мінімуму, встановленого для дітей відповідних вікових груп за станом на 1 січня 2020 року:

  • На дітей до 6 років передбачені виплати у розмірі 1779 грн;
  • Від 6 до 10 років – 2218 грн.

Гроші виплачуються щомісячно за повний місяць.

Для оформлення виплати потрібно зібрати наступні документи:

заяву, в якій треба вказати персональні дані заявника, дані про дитину/дітей і дані для перерахування коштів;

сканована або фотокопія свідоцтва про народження дитини (дітей);

сканована або фотокопія довідки з ПФУ про сплату ЄСВ (форма ОК-7); сканована або фотокопія документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземців);

у разі опіки над дитиною потрібна сканована або фотокопія рішення про встановлення опіки.

Як подати документи?

Для оформлення виплати онлайн потрібний кваліфікований електронний підпис (щоб його отримати, потрібно звернутися до кваліфікованого постачальника довірчих послуг, заповнити реєстраційну форму, внести свої паспортні дані та номер платника податків). Інформаційно-довідковий департамент Державної податкової служби, Міністерства внутрішніх справ України і ПриватБанк надають електронний підпис безкоштовно. Вартість створення електронного підпису в інших постачальників – близько 200 грн.

Далі слід заповнити заяву на отримання виплат. Якщо у вас кілька дітей до 10-річного віку, вкажіть у заяві інформацію про всіх дітей.

Нагадаємо, уряд вже виділив на допомогу 1,6 мільярда гривень з бюджетного фонду боротьби з COVID-19. Фінансову допомогу виділять на 414 тисяч дітей з 337 тисяч сімей ФОПівців (ФОП), які обрали спрощену систему оподаткування та відносяться до 1-ї та 2-ї групи платників єдиного податку (більшість з них працюють у сфері послуг).

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...