Коронавірус вбиває темношкірих на 75% частіше за білих людей

Covid-19 однаково вражає і чоловіків, і жінок темношкірих національностей

Коронавірус вбиває темношкірих на 75% частіше за білих людей
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Британські медики відзначили, що коронавірус частіше вражає чорношкірих громадян країни. Після того, як з середини квітня в країні почали фіксувати етнічну приналежність померлих від коронавірусу пацієнтів, з’ясувалося, що люди з темним кольором шкіри вмирають в чотири рази частіше за білих жителів.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє інформагентство EADailyз посиланням на дані Управління національної статистичної служби (ONS).

Згідно з підрахунками ONS, рівень смертності від коронавірусу серед чорношкірих чоловіків в 4,2 рази вище, ніж у представників білої раси. А у чорношкірих жінок смертність від Covid-19 в 4,3 рази вище в порівнянні з білими мешканками Сполученого Королівства.

Крім того, у чорношкірих людей в 1,9 рази вище ризик померти від вірусу в порівнянні з білими і за інших рівних умов: вік, соціальний стан, показниках здоров’я та інвалідності.

Представники бангладешської, пакистанської, індійської та інших азіатських національностей також мають статистично значимий підвищений ризик смерті від Covid-19 в порівнянні з представниками білої раси.

“Ці результати показують, що різниця між етнічними групами в показниках смертності від Covid-19 частково є результатом соціально-економічного неблагополуччя та інших обставин, але інша частина відмінностей ще не пояснена”, – відзначили в ONS.

Схожа картина спостерігається в США. Наприклад, в місті Мілуокі з тисячі тих, що заразилися вірусом, 81% припадає на афроамериканців, хоча їх в місті всього 26%.

Нагадаємо, дослідники з Іспанської академії дерматології склали класифікацію проявів COVID-19 на шкірі людини,  грунтуючись на спостереженнях і висновках медичних експертів. Про те, що у людини може бути коронавірус, говорять бульбашки або почервоніння на шкірі, а також плямисто-папульозний висип, схожа на рожевий лишай.

Джерело: Народна Правда