МВФ відмовився від програми з Україною: що буде далі

Міжнародний валютний фонд і Україна укладуть короткострокову програму stand-by на 18 місяців замість трирічної програми EFF, як очікувалося раніше

МВФ відмовився від програми з Україною: що буде далі
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Україна і Міжнародний валютний фонд відмовилися від програми розширеного фінансування та повернулися до співпраці в рамках механізму stand-by. Термін програми — тепер не 3 роки, а 18 місяців.

Loading...

Про це повідомив представник МВФ Джеррі Райс під час брифінгу 7 травня.

“Враховуючи безпрецедентну невизначеність в економічних і фінансових перспективи і необхідність сконцентрувати політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації, переговори переключилися на 18-місячний stand-by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади”, — заявив він в ході традиційного брифінгу у Вашингтоні.

Він уточнив, що місія МВФ зараз “знаходиться в тісному контакті з Києвом у віртуальному режимі і “обговорює політику, яка могла б бути підтримана програмою Stand-by замість EFF”. Це, за його словами, “це забезпечило б підтримку платіжного балансу (України – ред.) з метою посилення реакції влади” на наслідки пандемії для економіки та охорони здоров’я.

Зазначимо, що програма stand-by укладається на коротші періоди, на відміну від EFF (Extended Fund Facility). Попередня програма України з МВФ також була у форматі stand-by та тривала 14 місяців. Вона закінчилася 18 лютого 2020 року та була розрахована на 3,9 мільярда доларів, які фонд мав перерахувати трьома траншами протягом 14 місяців. Програму підписали наприкінці 2018 року та виділили перший транш на 1,4 мільярда доларів. Решту траншів Україна так і не отримала, зокрема через вибори у 2019 році та невиконання вимог фонду.

Раніше Україна та МВФ домовлялися про укладання 3-річної програми на 5,5-8 мільярда доларів у форматі EFF. Протягом 2020 року очікувалося, що Україна отримає 2 транші по 1,75 мільярда доларів.

7 грудня 2019 року Україна та Міжнародний валютний фонд домовилися про початок нової програми співпраці, підписавши Staff Level Agreement — попередню згоду, яка означає намір МВФ укласти кредитну програму з Україною. Загальна сума фінансування має скласти близько 5,5 мільярда доларів терміном на 3 роки.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що Україна очікує в 2020 році два транші від МВФ по 1,75 мільярда доларів і обговорює подальше збільшення суми траншів, однак за програмами по боротьбі з коронавірусом переговорів не проводить.

Нагадаємо, МВФ звільнив від боргу 25 країн-членів, щоб вони могли зосередити свої фінанси для боротьби з пандемією коронавіруса COVID-19.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...