В Україні ввели безкоштовне обов’язкове тестування на коронавірус: кого перевірять

Тестувати в обов'язковому порядку будуть медиків і контактних осіб з підозрою на зараження

В Україні ввели безкоштовне обов’язкове тестування на коронавірус: кого перевірять
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

В Україні запровадили обов’язкове безкоштовне тестування на коронавірус COVID-19 для осіб із підозрою на недугу і контактних із хворими. Відповідне рішення ухвалила на позачерговому засіданні у четвер, 7 травня, Верховна Рада України.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це  стало відомо в ході засідання парламенту.

Так, документом  вносяться зміни до закону “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою забезпечення проведення МОЗ України масового тестування на COVID-19 (як на стаціонарному, так і на амбулаторному рівні, залежно від медичних показань щодо госпіталізації).

Тестування буде обов’язковим для:

  • осіб, що звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусу;
  • осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на COVID-19.

Регулярне тестування стане обов’язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу пацієнтам із коронавірусною інфекцією.

Законопроєкт дозволяє залучення лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів без присвоєння або підтвердження кваліфікації до участі (на волонтерських засадах) у заходах щодо протидії коронавірусу.

Крім того, медпрацівникам, які перебувають на самоізоляції з огляду на контакт із хворим на COVID-19 під час виконання службових обов’язків, збільшиться розмір допомоги з тимчасової непрацездатності до 100% середньої зарплати.

Нагадаємо, за даними Центру громадського здоров’я, станом на 9 ранку 7 травня в Україні 13 691 лабораторно підтверджений випадок COVID-19, з них 340 летальних, 2396 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 507 нових випадків.

Також новий спалах коронавірусу стався у Києво-Печерській Лаврі – зафіксовано 17 нових випадків інфікування COVID-19.

Додамо, що у Дніпрі виявили спалах коронавірусу –   63-річна жінка з COVID-19 заразила 35 людей.

Джерело: Народна Правда