Що відбувається з курсом долара в Україні: пояснення експерта

Зміцненню гривні сприяє ряд факторів

Що відбувається з курсом долара в Україні: пояснення експерта
Автор Романова Марі в Курс валют/Новини

Курс долара в найближчий тиждень буде помірно знижуватися. Нагадаємо, 8 травня долар подешевшав одразу на 12 копійок у порівнянні з попереднім банківським днем – до 26,8185 гривень за 1 долар.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, що в найближчі дні буде з “зеленим” коментарі Фактами розповів старший аналітик компанії «Альпарі» Вадим Іосуб.

Loading...

Експерт зазначив, що на минулому тижні долар до гривні знизився у всіх сегментах валютного ринку на 0,1−0,6%:

“Так, з минулого четверга офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,97 грн до 26,82 грн. Курси попиту і пропозиції долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей же час впали з 26,94−26,97 грн до 26,79−26,81 грн (-0,6%). Середні курси купівлі і продажу готівкового долара в банках за тиждень знизилися з 26,90 – 27,18 грн до 26,78−27,05 грн (-0,5%). При цьому різниця між середніми курсами покупки і продажу збереглася на рівні 1,0%”.

Аналітик також підкреслив, що в останній тиждень долар на міжбанку стабільно торгувався трохи нижче позначки 27 грн, а в середу і четвер відновилося його зниження. На його думку, від більш глибокого падіння долар утримували лише купівлі валюти Нацбанком.

“Скорочення попиту на валюту з боку імпортерів, як споживчих товарів, так і енергоносіїв, набуло стійкого характеру, і в середньостроковій перспективі гривня продовжить частково відігравати втрати, які понесла у березні. На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 26,6−26,7 грн, а готівковий долар у банках — близько 26,7−26,9 грн”, — прогнозує Іосуб.

На думку інших експертів, зміцненню гривні сприяє ряд факторів. Так, за словами керівника відділу аналітики компанії Forex Club Андрія Шевчишина, курс гривні в п’ятницю, 8 травня, виріс до 26,80 грн за долар, і така динаміка спостерігається на тлі повідомлень про те, що уряд України в переговорах із Міжнародним валютним фондом планує перейти на нову програму кредитування, розраховану на півтора роки, для боротьби з наслідками коронавірусу вже наступного тижня.

“Крім того, Нацбанк України та Європейський банк реконструкції та розвитку домовилися про валютний своп в обсязі до 500 млн доларів. При цьому міжнародні резерви України в квітні зросли на 3,1%. Однак ситуація залишається важкою і економіка потребує підтримки. На ринку брак ліквідності, що призводить до перекосів між попитом і пропозицією. Ймовірно, напередодні довгих вихідних різниця між ціною покупки і продажу розшириться, але сильних коливань на ринку не буде через нестачу ліквідності. Курс гривні може коливатися в діапазоні 26,8−27,1 грн за долар”, — вважає Шевчишин.

Як повідомлялося раніше, Україна і Міжнародний валютний фонд відмовилися від програми розширеного фінансування та повернулися до співпраці в рамках механізму stand-by. Термін програми — тепер не 3 роки, а 18 місяців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...