В Україні почали масово скасовувати карантин, не чекаючи на 11 травня: які міста вже відкриті

З 11 травня в Україні вводиться так званий адаптивний карантин

В Україні почали масово скасовувати карантин, не чекаючи на 11 травня: які міста вже відкриті
Автор Романова Марі в Карантин в Україні/Новини

Шість міст України послабили карантин, не чекаючи 11 травня – місцева влада вирішила відкрити непродовольчі магазини, перукарні, ресторани і навіть зоопарки.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляється в матеріалі Обозревателя.

Loading...

Як відомо, карантин через пандемію COVID-19 в Україні запровадили 12 березня. Обмеження повинні були діяти до 23 квітня, але пізніше уряд їх продовжив. З 11 травня в країні вводиться так званий адаптивний карантин – посилені обмеження будуть діяти тільки в тих регіонах, де є спалах захворювання.

Незважаючи на те, що 11 травня ще не настало, шість міст України вже послабили карантинні обмеження.

Черкаси

Місцева міська рада ще 30 квітня дозволила рацювати непродовольчим магазинам і сфері послуг, літнім майданчикам ресторанів, строймагазинам, ринкам за умови дотримання вимог законодавства щодо протиепідеміологічних заходів. Дії мера Черкас критикували міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, а також президент Володимир Зеленський.

Сам же Анатолій Бондаренко заявляв, що “відновив соціальну справедливість”:

“Черкаський виконавчий комітет відновив соціальну справедливість. Я вважаю, що великий будівельний гіпермаркет нічим не відрізняється від маленького магазину будівельних товарів”.

Мукачево

Влада дозволила з 4 травня відкрити торговельні центри і парки, але тільки з дотриманням усіх норм безпеки. У ТРЦ встановлено обов’язкове використання відвідувачами засобів захисту – респіраторів або захисних масок, а персонал повинен бути забезпечений окулярами або щитком і рукавицями. Також влада вимагає, щоб в торговельних центрах дезінфікували приміщення кожні дві години, а відвідувачі перебували там з розрахунку не більше одного на 10 квадратних метрів.

Дніпро

30 квітня про пом’якшення карантину заявили і в Дніпрі. За повідомленням мера міста Бориса Філатова, відкрили хімчистки, СТО, майстерні з ремонту різного обладнання. Кав’ярні, ресторани зможуть працювати як по адресній доставці – так і з послугою “take away”. Для всіх без винятку, в тому числі і для ринків, основне правило – це наявність маски, захисних окулярів, рукавиць і антисептиків. У Дніпрі вже відкрилися більше 100 зелених зон і бульварів, а також набережна.

Харків

Там чекають на встановлену Кабінетом міністрів дату – 11 травня, але при цьому мер міста Геннадій Кернес хоче запустити 12 травня метро:

“12 травня ми хочемо запускати метро в Харкові… Ми готові пускати в вагони лімітовану кількість осіб, щоб не було тисняви. До того ж, це зручний вид транспорту і доступний. Метро має їздити. У всьому іншому будемо синхронізуватися з наказами уряду”.

Запустять чи метро, остаточно ще невідомо.

Одеса

Мер міста Геннадій Труханов фактично скасував карантин взагалі, заявивши, що місто готує до туристичного сезону пляжі: “Ми зараз проводили комісію, порахували всі цифри, і фактично я можу вам сказати, що карантин в Одесі закінчений”.

Луцьк

У Луцьку ж міськрада на час карантину дозволила роботу ряду непродовольчих магазинів. Мова йде про магазини, що торгують пестицидами, агрохімікатами, кормами, побутовою хімією та засобами гігієни, деталями та приладдям для транспортних засобів і сільськогосподарською технікою. Працювати також можуть салони та майстерні оптики, магазини велосипедів та майстерні з їх ремонту. Крім того, в місті відкриється навіть зоопарк (його прирівняли до паркових зон).

Одночасно з цим Луцьк може переглянути своє рішення, якщо в місті почнеться зростання захворюваності.

Раніше вчений з Університету Джорджа Мейсона назвала найбільш небезпечні з точки зору зараження коронавірусом COVID-19 місця.

Джерело: Народна Правда
загрузка...