Пенсії в Україні: від чого найбільше залежить розмір виплат

Розмір виплат залежить від розміру зарплати

Пенсії в Україні: від чого найбільше залежить розмір виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам в травні підвищили пенсії – 8,36 мільйонів українців в середньому отримають надбавку в розмірі 259,41 гривень. Однак це підвищення пенсій майже ніяк не позначиться на доходах декількох мільйонів осіб. До цієї категорії відносяться ті,   хто мало заробляв і не мають мінімум років стажу.  Як з’ясувалося, це тому, що при індексації пенсій, яку провели в Україні, головну роль грає розмір заробітної плати пенсіонера, а не тривалість його трудового стажу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, таке пояснення зробила начальник головного управління Пенсійного фонду України в Миколаївській області Олена Сичугова в ефірі телеканалу “UA: Миколаїв”.

Loading...

“Розмір пенсії насамперед залежить від розміру заробітної плати, на підставі якої її рахували, а в меншій мірі – від стажу. Тобто при великому стажі і одночасно низькій заробітній платі пенсія апріорі не буде високою”, – уточнила фахівець ПФУ.

За її словами, у кожного пенсіонера після індексації буде свій індивідуальний результат перерахунку. В цілому пенсійні виплати в травні 2020 року підвищаться на 11%.

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючої солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...