Долари Газпрому зміцнюють гривню: прогноз до 15 травня

Зараз на ринку з'явився ще один великий продавець валюти - НАК Нафтогаз

Долари Газпрому зміцнюють гривню: прогноз до 15 травня
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Гривня продовжує зміцнюватися, на цьому тижні у цьому допоміг Нафтогаз.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на liga.net, гривня продовжує відігравати березневу девальвацію. На готівковому ринку вперше за два з половиною місяці можна купити долар дешевше 27 грн. У травні у гривні є всі шанси зміцнитися ще більше. Причина – Нафтогаз, який продає валюту, отриману від Газпрому в якості компенсації і виплачує дивіденди до держбюджету. Банкіри не очікують сильної ревальвації, але поки позитивна динаміка для гривні збережеться, а НБУ зможе поповнити золотовалютні резерви.

“В останні тижні ми бачимо, що на міжбанку немає попиту на валюту через зупинки імпорту”, – розповів народним депутатам у п’ятницю глава НБУ Яків Смолій.

Зараз на ринку з’явився ще один великий продавець валюти – НАК Нафтогаз.

Держкомпанія почала продавати валюту, отриману в якості компенсації від російського Газпрому в кінці минулого року – як раз у травні НАК буде виплачувати дивіденди до держбюджету. Всього мова йде про майже 40 млрд грн. Поки що, за неофіційною інформацією від учасників фінансового ринку, НАК продав більше $200 млн приблизно на 6 млрд грн.

Для українського міжбанку, на якому дійсно мало покупців валюти, продажі Нафтогазу стали головним чинником зміцнення гривні, кажуть фінансисти.

Банкіри очікують, що “Нафтогаз” продовжить продавати великі обсяги валюти. Враховуючи, що карантин в Україні ослаблений, але не повністю скасований, великого попиту на долар, ймовірно, як і раніше, не буде: у гривні є всі шанси зміцнитися ще сильніше.

Ще одна важлива роль “доларів Газпрому” на цьому тижні: НАК нівелював можливий вплив великого погашення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) майже на 7 млрд грн.

На цьому тижні Нацбанк купив у резервів майже $200 млн. Фінансисти очікують, що саме НБУ стане головним покупцем валюти Нафтогазу в наступні тижні, що стримає темпи зміцнення гривні.

Прогноз до 15 травня.
Долар продовжить плавно дешевшати і на наступному тижні, вважають банкіри.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що наступного тижня долар може помірно сповільнитися до гривні і коливатися близько 26,7 гривень. Якщо ж Україна не отримає кредит від МВФ, курс долара може відреагувати досить різко і скласти близько 30 гривень за долар.

До речі, за даними Нацбанку, в Україні 75% всіх фальшивок в іноземній валюті – це долари, до того ж 96% підробок – 100-доларові купюри.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...