Туризм-2020: які країни і коли відкриють кордони

Поступове ослаблення карантинних заходів може дати поштовх для туризму

Туризм-2020: які країни і коли відкриють кордони
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Соціальна правда

Коронавірус викликав найбільшу кризу у туристичній галузі за останні 20 років. За підрахунками фахівців, втрати туристичного потоку треба буде надолужувати наступні 5-7 років. Загалом за COVID-19 повністю або частково закрили кордони для туристів 90 країн і регіонів світу.

Loading...

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА, про це пише “Слово і Діло“.

Як повідомляє видання, кількість іноземних туристів зменшилося:

  • у 2003 році спалах атипової пневмонії зменшив турпотік на 0,4%;
  • у 2009 році під час глобальної економічної кризи на 4%;
  • у 2020 році втрати складуть 20-30% від кількості іноземних туристів.

Зараз туризм ніби поставлений на паузу. Поступове ослаблення карантинних заходів може дати поштовх для туризму, але очікуване в 2020 році падіння кількості міжнародних туристів призведе до зниження надходжень від міжнародного туризму на 300-450 млрд дол.

Які країни і коли відкриють кордони:

Чехія

Країна однією з перших пішла на суворий карантин, що дозволило зупинити поширення коронавірусу в країні. З середини березня Чехія скасувала деякі обмеження, зокрема людям дозволили ходити тільки на роботу і додому, в аптеку і за продуктами харчування.

Рішення відкрити кордони країни і скасувати низку інших обмежень влади Чехії прийняли 24 квітня. Уряд зняв заборону на вільне пересування. Жителі країни можуть виїжджати за кордон для відпочинку. Після повернення з поїздки з-за кордону треба буде або представити медичне підтвердження, що у людини немає коронавірусу, або пройти двотижневий карантин.

Латвія, Литва та Естонія

Уряду Латвії, Литви та Естонії вирішили з 15 травня відкрити внутрішні кордони між цими трьома країнами. Натомість громадяни, які прибувають з інших країн, повинні будуть дотримуватися 14-денну ізоляцію.

Туреччина

На початку квітня були розмови про запуск туристичного сезону в Туреччині наприкінці травня, але через високий рівень захворюваності плани переглянули і попередньо перенесли можливість відновлення роботи готелів на червень.

Проте Туреччина вже готується приймати туристів. Для цього готелі повинні створити закриті “чисті” зони, де ризик заразитися коронавірусом мінімальний. Базовим регіоном поки вважають Анталію.

Італія, Іспанія

Італія, яка була однією з найбільш туристичних країн Європи, планує зосередитися на внутрішньому туризмі. Попередньо очікується, що кордони для іноземних туристів відкриють тільки восени.

Іспанія ще більш радикально підійшла до обмежувальних заходів. В країні планують почати приймати туристів не раніше 2021 року.

Туризм-2020: які країни і коли відкриють кордони

Нагадаємо, міністри туризму країн ЄС знайшли механізм, згідно з яким в Європейському союзі буде здійснюватися вихід з карантину в частині міжнародного туризму і подорожей. Так, вони домовилися розробити єдиний документ, який буде виконувати роль сертифіката безпеки у сфері туризму з умовною назвою “COVID-паспорт”.

Джерело: Народна Правда
загрузка...