В МЗС пояснили скандал із забороною на виїзд за кордон громадян України

Відомство відкинуло звинувачення в порушеннях прав українців

В МЗС пояснили скандал із забороною на виїзд за кордон громадян України
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Після повідомлень низки іноземних дипломатичних місій і зокрема посольства Великої Британії  в Україні про заборону громадянам  України на виїзд  за кордон в МЗС України повідомили, що  загальних обмежень виїзду громадян України за кордон не існує, а у наданні дозволів стосовно авіапасажирів МЗС виконує лише функцію комунікатора.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі виданню  “Європейська правда” повідомили в прес-службі МЗС.

Loading...

Як відомо, раніше посольство Великої Британії  опублікувало офіційне повідомлення, в якому стверджували, що Україна забороняє виїзд своїх громадян без дозволу МЗС.

В МЗС наполягають, що це обмеження стосується лише перетину кордону у “закритих” пунктах перетину, передусім у аеропортах.

“Чинним законодавством не встановлено жодних додаткових обмежень щодо виїзду громадян України за кордон. В умовах протидії поширенню епідемії коронавірусу в Україні, Уряд ухвалив рішення про закриття окремих пунктів пропуску через державний кордон, зокрема, для повітряного сполучення”, – йдеться у поясненні. “МЗС проінформувало іноземні дипломатичні представництва в Україні”, лише про їх перелік пояснили у міністерстві.

Варто зауважити, що саме цих пунктів перетину кордону – передусім аеропортів – стосуються обмеження, про які повідомлялося раніше.  У посольстві Великої Британії раніше повідомляли, що обмеження стосуються також перетину наземного кордону; виходячи з пояснень МЗС, це повідомлення є хибним.

При цьому в МЗС пояснюють, що вони не надають дозволи чи відмови у дозволі на виїзд за кордон і не передавали таку інформацію дипустановам.   “Іншої інформації про обмеження виїзду за кордон чи необхідності отримання від Міністерства закордонних справ України дозволів на виїзд громадян України, зокрема, тих, які мають посвідки на постійне проживання за кордоном, МЗС не давало”, – пояснили у пресслужбі дипвідомства.

Натомість МЗС є комунікатором, що передає інформацію від посольств до інших органів влади, що мають право ухвалювати рішення про дозвіл чи заборону у перетині кордону.

“В умовах пандемії коронавірусу МЗС виконує комунікаційну функцію між центральними органами виконавчої влади, які здійснюють свої повноваження у сфері забезпечення перевезення пасажирів та охорони державного кордону, та іноземними дипломатичними представництвами в Україні”, – пояснили у дипвідомстві.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що повноцінне міжнародне авіасполучення України з іншими державами відкриють не раніше осені.

Нагадаємо, влада Єгипту вирішила відкрити готелі для внутрішніх туристів. Умовою уряду для туристичної галузі є робота установ  для не більше ніж 25% відпочивальників, яких можуть прийняти. Карантин вже завдав збитків економіці країни у 1 мільярд доларів.

Додамо, що Болгарія планує послабити ряд коронавірусних обмежень. Контрольно-пропускні пункти, які контролюють міжміські поїздки, швидше за все, будуть зняті 6 травня, коли в Болгарії відзначається День Святого Георгія.

Також повідомлялося, що з 4 травня Італія частково знімає обмеження, прийняті через поширення коронавірусу.

Джерело: Народна Правда