Медики назвала небезпеку перукарень під час епідемії коронавірусу в Україні

Лікар пояснив, щоб уникнути зараження потрібно в приміщеннях хоча б раз на годину проводити провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, що вбивають вірус.

Медики назвала небезпеку перукарень під час епідемії коронавірусу в Україні
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Коронавірус/Новини/Соціальна правда

Сьогодні, 11 травня, в Україні відновлюють роботу перукарні та салони краси, але ймовірність інфікуватися в них COVID-19 залишається все ще дуже високою.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю OBOZREVATEL розповів колишній головний санітарний лікар України Сергій Бережнов.

Loading...

Бережнов пояснив, що набагато більша ймовірність заразитися – якщо піти в перукарню. Там майстер досить довго контактує з людиною, нахиляється до неї, його голова поруч з головою клієнта. А повсякденні маски практично не захищають нас від вірусу. Вони захищають оточуючих від повітря, що вдихається. Вірус, як каже медик, може літати в повітрі від 30 хвилин до години. Тому медик порекомендував при відвідуванні салону краще одягати респіратор.

Фахівець додав, що перукарні та салони краси мають маленькі площі, вентиляція там недостатня і вірогідність інфікування досить велика.

Він пояснив, щоб уникнути зараження потрібно в приміщеннях хоча б раз на годину проводити  провітрювання, протирати всі поверхні розчинами, які вбивають вірус.

“Кварцування не можна проводити, коли там знаходяться люди. Найкраще включити його на ніч. Нехай працює до ранку, тоді воно вб’є, принаймні, те, на що потраплять промені. Якщо дотримуватися всіх правил, ризик можна звести до мінімуму”, – підсумував Бережнов.

Лікар висловив надію, що самі майстри будуть відповідально ставитися до своєї роботи і правил захисту.

Нагадуємо, COVID-19 став причиною смерті 408 пацієнтів в Україні. Станом на ранок 11 травня, в Україні інфіковано 15 тисяч 648 осіб.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА писала, що з 11 травня в Україні розпочався так званий адаптивний карантин. Уряд зняв низку заборон для людей і бізнесу, залишивши цілий список заборон. Крім того, обмеження можуть відрізнятися в різних регіонах в залежності від ситуації з захворюваністю.

Джерело: Народна Правда
загрузка...