Вчені попередили про небезпечні віруси з Марса, які загрожують Землі

Астронавти, які повертаються на Землю, поміщаються на карантин, адже вони можуть бути заражені невідомою хворобою

Вчені попередили про небезпечні віруси з Марса, які загрожують Землі
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

Марс, точніше його ґрунт, може стати для Землі джерелом небезпечних вірусів. З цієї причини породи, які доставляються на блакитну планету з червоної, повинні проходити серйозну санітарну обробку. Нагадаємо, вчені не виключають, що коронавірус (ДНК провірусу) міг потрапити на Землю з космосу.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в інтерв’ю Stanford News заявив професор Стенфордського університету Скотт Хаббард.

За його словами, Марс містить камені, вік яких складає мільйони років. Ймовірність того, що вони містять активну життєву форму, здатну захопити Землю, вкрай мала. Але, незважаючи на це, необхідно повністю переконатися у відсутності загрози:

“На мою думку і думку наукового співтовариства, ймовірність того, що камені з Марса, вік яких складає мільйони років, буде містити активну життєву форму, здатну захопити Землю, вкрай мала. Але зразки, доставлені з Марса, будуть поміщені на карантин і оброблені так, як якщо б вони були заражені вірусом Ебола, поки не буде доведена їхня безпека”.

Він також нагадав, що астронавти “Аполлона”, які висаджувалися на Місяць, а потім поверталися на Землю, були поміщені під карантин. Це робили для того, щоб переконатися, що в космосі екіпаж не заразився невідомою небезпечною хворобою: “Як тільки з’ясувалося, що Місяць не представляє небезпеки, карантин був скасований. Така процедура, безсумнівно, буде застосовуватися для людей, які повертаються з Марса”.

Нагадаємо, в кінці грудня 2019 року в місті Ухань (провінція Хубей центрального Китаю) були зафіксовані перші випадки пневмонії невідомого походження. 31 грудня 2019 року влада Китаю поінформували про спалах невідомої пневмонії ВООЗ. 22 січня Ухань був закритий на карантин, а 24 січня на карантин закрили прилеглі до міста міські округи. 30 січня ВООЗ визнала спалах нового коронавірусу надзвичайною ситуацією. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила, що спалах набув характеру пандемії. 13 березня центром пандемії стала Європа.

Нагадаємо, коронавірус COVID-19 став причиною смерті 282 тисяч 719 людей по всьому світу. Станом на ранок 11 травня інфіковані 4 мільйона 102 тисячі 849 осіб. Одужав 1 мільйон 411 тисяч 619 осіб.

За даними Центру громадського здоров’я, в Україні станом на ранок 11 травня, 15 648 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Коронавірус COVID-19 змогли вилікувати 3288 пацієнтів (824 медпрацівника). За добу зафіксовано 416 нових випадків.

Джерело: Народна Правда