Майже 30 гривень за долар: озвучено курс валют до кінця 2020 року

Експертна оцінка більш стримана, ніж урядова

Майже 30 гривень за долар: озвучено курс валют до кінця 2020 року
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Середній курс валют в 2020 році складе 28,85 гривень за долар, в кінці року – 29,5 гривень за долар.

Loading...

Такі дані містяться у консенсус-прогнозі “Україна в 2020-2021 роках: наслідки пандемії”, який підготовлений на основі припущень співробітників міністерств і приватних компаній, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Згідно з прогнозом, у 2021 році середній курс складе 30,00 гривень за долар, в кінці року – 30,75 гривень за долар.

Як наголошується в прогнозі, курс долара виросте “в результаті девальваційних процесів”.

В консенсус-прогнозі також наводяться дані урядового макропрогнозу від 29 березня 2020 року, згідно з яким середній курс в 2020 році становитиме 30 гривень за долар, в кінці року – 29,5 гривень за долар.

Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2020-2021 роки розрахований на базі матеріалів, наданих експертами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерства фінансів, Національного банку, державних інститутів, інвесткомпаній і банків. Всі прогнози, представлені учасниками опитування, є експертними оцінками фахівців, а не офіційними прогнозами установ.

Нагадаємо, керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин впевнений, що курс долара буде знижуватися, але не довго. 

Також повідомлялося про те, що відсутність співпраці України з Міжнародним валютним фондом може призвести до істотного зростання дефіциту бюджету України і зробить негативний вплив на курс гривні. За прогнозом аналітиків, курс долара, який вже досяг річного максимуму в 2020 році, може подолати бар’єр в 30 гривень за долар.

Джерело: Народна Правда
загрузка...