Євробачення 2020 відбудеться онлайн: історія представника України гурту Go_A

Gо_A стали абсолютними переможцями Нацвідбору у лютому

Євробачення 2020 відбудеться онлайн: історія представника України гурту Go_A
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

У вівторок, 12 травня стартує онлайн-версія знаменитого пісенного конкурсу Євробачення-2020, який скасували через пандемію коронавірусу. Україну представить гурт Go_A. Онлайн-шоу Eurovision: Europe Shine A Light пройде в звичному форматі: два півфінали (12 і 14 травня) і фінал (16 травня).

Loading...

НАРОДНА ПРАВДА вирішила докладно розповісти про гурт Gо_A, який став справжньою сенсацією в історії участі України в Євробаченні.

Gо_A стали переможцями українського Нацвідбору у лютому 2020 з рекордною кількістю балів (максимальні 6 балів від суддів і глядачів). Колектив виступить з треком “Соловей” українською мовою.

Go_A – український електрофолк-гурт, що поєднує український автентичний вокал, сучасні танцювальні біти, африканські барабани та гітарний драйв.

Пісня, з якою гурт представить Україну на Євробаченні, називається “Соловей”. Музиканти виконують її українською мовою, що відбувається вперше за 17 років участі України в Євробаченні.

Втім, композиція викликала також хвилю суперечок про те, що в ній нібито присутній “російський колорит”.

Гурт заснував музикант Тарас Шевченко. Вперше ідея створення колективу, який би поєднував сучасну електронну музику з етнічними мотивами, виникла у Шевченка в 2011 році, але йому було складно знайти однодумців. Тому перші спроби були вдома на ноутбуці, а з живими музикантами робота почалася вже в кінці 2012 року. Цікаво, що з моменту створення склад гурту змінювався 14 разів.

Солістка колективу Катерина Павленко працює керівником хору ветеранів, Тарас Шевченко раніше був членом реп-гурту, Ігор Діденчук грає більш ніж на 30 музичних інструментах. Від початку створення склад Go_A змінювався 14 разів.

Перша пісня “Коляда”, представлена в соцмережах у грудні 2012 року, пролунала під час репортажу на одному з телевізійних каналів.

Євробачення 2020 відбудеться онлайн: історія представника України гурту Go_A

За словами артистів, після того, як шоу перенесли через пандемію коронавірусу, все кардинально змінилося. Наприклад, вони взяли участь в альтернативній онлайн-версії пісенного шоу, яку провели в Ісландії, і увірвалися в трійку лідерів за голосуванням глядачів. Артисти відзначили, що раніше б і уявити такого не могли і “це розриває мозок”.

Джерело: Народна Правда