Пенсія в Україні: коли чекати чергового підвищення виплат

Виплати зростуть двічі в зв'язку з підвищенням прожиткового мінімуму

Пенсія в Україні: коли чекати чергового підвищення виплат
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам в травні підвищили пенсії – нові перерахунки будуть проведені з метою компенсувати зростання цін, і торкнуться вони тих, хто отримує мінімальні пенсії.  Разом з тим цьогоріч пенсії  підвищуватимуть  ще двічі  – з 1 липня та з 1 грудня після підвищення прожиткового мінімуму.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє “Главком“.

Loading...

Як відомо, прожитковий мінімум в Україні з 1 липня зросте до 2118 грн, а з 1 грудня – до 2189 грн. Враховуючи те, що цей показник є базовим державним соціальним стандартом, на основі якого визначаються розміри соціальних гарантій, у 2020 році:

  • розмір мінімальної пенсії виросте з 1 липня виросте з 1638 до 1712 грн (на 74 грн),
  • у грудні виплати зростуть на 57 грн і досягнуть 1769 грн.

На сьогодні в Україні 11,4 мільйона пенсіонерів, 0,7% з них (це близько 80 тисяч) отримують соціальну пенсію. До такої категорії належать українці, які досягли пенсійного віку, але не напрацювали достатнього стажу для отримання пенсії. Вони отримують мінімальну пенсію, яка з 1 липня складе 1712 гривень.

Крім того, у зв’язку з підвищенням «мінімалки» будуть перераховані і виплати пенсіонерам за надлишковий стаж.

Так, кожен пенсіонер, який має стаж понад 35 років для чоловіків та 30 років для жінок, отримує 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен «зайвий» рік (зараз це 16,38 грн) – з 1 липня надбавка складе вже 17,12 грн.

Варто нагадати, що на щомісячну надбавку у розмірі 500 грн до пенсії можуть розраховувати пенсіонери у віці від 80 років.

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючої солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Додамо, що травневе підвищення пенсій не торкнеться декількох мільйонів осіб. До цієї категорії відносяться ті, хто мало заробляв і не мають мінімум років стажу. Як з’ясувалося, це тому, що при індексації пенсій, яку провели в Україні, головну роль грає розмір заробітної плати пенсіонера, а не тривалість його трудового стажу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...