Українські тести на коронавірус не працюють: що про це відомо

В компанії "Укргентех" заявили, що відправлять свої тести на перевірку до ВООЗ

Українські тести на коронавірус не працюють: що про це відомо
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Центр громадського здоров’я відмовився верифікувати тест-системи на коронавірус українського виробництва. В компанії  Укргентех, яка є виробником зазначених тестів, поставили під сумнів рішення ЦГЗ і заявили, що перевірка тест-систем була проведена з порушеннями.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  LIGA.net в середу, 13 травня.

Loading...

За словами біолога компанії Укргентех Біжана Шаропова, ЦОЗ не мав повноважень перевіряти їх тести і зробив це з порушенням процедури, а тому тести українського виробника  відправлять на перевірку до Всесвітньої  організації охорони здоров’я.

У компанії наполягають, що верифікацію тестів повинна провести кожна лабораторія, яка отримує реактиви: наприклад, взяти 20 зразків – надійно негативних і надійно позитивних, – і подивитися, чи працюють тести.

Шаропов наголосив, що в експерименті ЦГЗ “підозріло великий розкид” чутливості тестів: там провели три дослідження “з одним і тим же матеріалом”, отримавши результат в 20%, 50% і 100%.

“Це як міряти температуру і спочатку отримати 32 градуса, через три хвилини – 36, і ще через три – 38. Тоді є сенс перевірити сам градусник”, – вважає він.

За словами біолога,   ЦГЗ не надав оригінальні дані досліджень за запитом Укргентеха. Зараз компанія проводить незалежне дослідження тестів в Інституті епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського.

Компанія подала заявку до ВООЗ, яка зараз безкоштовно робить перевірку тест-систем по всьому світу.

Нагадаємо, дізнатися, що показав ПЛР-тест на коронавірус COVID-19 в Україні можна максимум через 3-4 дні. За словами Максима Степанова, ПЛР-тест проводиться в 59 лабораторіях з різною формою власності.

До слова, у сусідній Білорусі місцеві жителі скаржаться, що результат тесту доводиться чекати 7-10 днів, і пацієнт може померти, не дочекавшись відповіді.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...