Українців звільнили від сплати податків: яким категоріями пощастило

Стягнення ЄСВ почнеться з червня

Українців звільнили від сплати податків: яким категоріями пощастило
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Фізичні особи-підприємці (ФОПи) звільнені від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ще на один місяць через карантин в країні – податок не стягуватимуть за період до кінця травня.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться в законопроекті №3329-д, який Верховна Рада прийняла в другому читанні і за основу в середу, 13 травня.

Loading...

Закон про звільнення від податків до кінця травня 2020 року підтримали 333 народних депутата. Голосів проти депутати не дали, однак були такі, що утрималися –  9 нардепів.

Хто звільнений від податків

Закон стосується підприємців, щоб підтримати бізнес в період карантину, дати йому податкові пільги і спростити адміністративні процедури.

Так, продовжено період, протягом якого ФОП та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, будуть звільнені від сплати ЄСВ на період з 1 по 31 травня 2020 року.

Також нарахування пені не буде застосовуватися до медиків, які беруть участь в боротьбі з епідемією коронавірусу COVID-19. Це означає, що їх зарплата буде більшою.

Що ще передбачає законопроект

  • продовження терміну незастосування штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, вчинені в період з 1 березня по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження терміну ненарахування пені останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • продовження мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину;
  • зменшення вимог до мінімального розміру статутного капіталу банків з 500 млн. грн. в 200 млн. грн;
  • продовження терміну дії Закону України “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, який завершується 1 серпня 2020 до 2024 року;
  • внесення низки інших змін, спрямованих на врегулювання адміністративних процедур на період дії обмежувальних карантинних заходів і після їх завершення.

Законопроект був прийнятий за основу в першому читанні 30 квітня.

Нагадаємо, раніше Національний банк України розповів, хто має право не платити Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)  під час карантину, пов’язаного з коронавірусом. Послаблення запровадила Верховна Рада ще 18 березня, прийнявши закон №533. Він вносить зміни в податкове законодавство у зв’язку з епідемією коронавіруса. ЄСВ для ряду категорій скасовується за березень і квітень.

Джерело: Народна Правда
загрузка...