День вишиванки 2020: коли відзначають свято в Україні

У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня

День вишиванки 2020: коли відзначають свято в Україні
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

День вишиванки – це поки що не офіційне і відносно нове українське народне свято, метою якого  сприяння єдності і культурного відродження всього багатонаціонального українського народу. Воно відзначається в третій четвер травня. У 2020 році День вишиванки припадає на 21 травня.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Історія свята

День вишиванки як свято вперше відзначили в Чернівцях у 2006 році. Студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича запропонували провести  акції “Всесвітній день вишиванки” і прийшли одного дня в українському традиційному одязі. Спочатку акцію підтримали кілька десятків студентів і викладачів університету, але в подальші роки свято вийшло на всеукраїнський рівень, до нього приєдналася українська діаспора з усього світу, а також всі охочі підтримати Україну.

Коли святкують День вишиванки

День вишиванки не має в Україні фіксованої дати. Щороку його  святкування припадає на третій четвер травня. Колективи, родини змагаються за звання кращих у своїх вишиванках. Це патріотичне змагання розпочалось у 2014 році, коли вперше провели всеукраїнський фотоконкурс «Моя родина у вишиванці». До організаторів свята надсилали світлини не лише з міст і сіл України, а й з 8 країн світу: Канади, США, Італії, Німеччини, Франції, Росії, Румунії, Португалії. У день вишиванки в Україні вишитим строєм вбирають навіть пам’ятники. Так, у 2016 році вишиті сорочки приміряли на себе скульптура Либіді та засновники Києва на Майдані Незалежності. Тематичним декором у вигляді стрічок з червоно-чорними візерунками, гуцульськими мотивами прикрашають автівки, будинки, домашніх улюбленців, валізи та сумки.

Як відзначити День вишиванки

Традиційно в День вишиванки треба зробити сімейне фото у вишитому вбранні. Для цього заздалегідь треба підготувати  вишиванки для родини і підібрати локацію. Це може бути садок на дачі, музей під відкритим небом або просто прогулянка містом. Можна провести флешмоб. Наприклад, зняти коротке відео, у традиційному вбранні та викласти у соцмережі, а також найкраще буде зустріти свято з родичами.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про вихідні, свята і просто пам’ятні дати, які українцям принесе останній місяць весни. В травні ми відзначатимемо День пам’яті та примирення, День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День Матері, День Героїв та інші свята.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...