Долар пробив психологічну позначку: що відбувається на ринку валют

Банки готуються до нової кризи

Долар пробив психологічну позначку: що відбувається на ринку валют
Автор Желізняк Олександр в Курс валют/Новини

У четвер, 14 травня, НБУ знизив курс долара на 3 копійки: американська валюта пробила чергову психологічну позначку – міжбанк закрився в рамках 26,66-26,68 грн/$. На готівковому ринку середні ціни залишилися на вчорашньому рівні: на продаж в рамках 26,90-27,0 грн/$, на покупці – 26,55-26,70 грн/$.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про те, що варто очікувати на валютному ринку, розповідає “Страна”. 

Loading...

“У касах дуже спокійно. На оптовому готівковому ринку розцінки тримаються в рамках 26,78-26,83 грн /$. Суттєвого попиту на валюту з боку населення не спостерігається. Доларова банкнота в середньому коштує 0,2% суми”, – розповів фінансовий аналітик Василь Невмержицький.

Міжбанк знову здувся. Обсяг торгів скоротився з вчорашніх $170 млн до $85 млн. На ринку не помітили великих гравців: ні Нацбанку на покупку долара, ні НАК “Нафтогаз” на продаж.

“Сьогоднішні безготівкові торги пройшли в спокійному руслі при помірній активності банків. Переважно спостерігалася рівновага попиту і пропозиції, тому котирування цілий день були стабільними”, – прокоментував настрої директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.

Безготівковий ринок повністю належав експортерам і імпортерам, банки не виявляли активності по покупках долара на валютну позицію (собі на баланс). Частка спекулятивних угод була мінімальною, в казначействах знову скаржилися на низьку активність торгів і крихітні заробітки.

Кажуть, що поетапне зняття карантинних обмежень не виливається в фінансову активізацію компаній і людей. Їх угоди знаходяться на мінімальному рівні, рухів по рахунках майже немає. Аналітики вже зараз говорять про нову хвилю банківської та економічної кризи через кілька місяців.

“Активізації бізнесу не відчувається, в першу чергу, через низький попит на товари і послуги. У багатьох людей немає коштів і роботи, а ті, у кого вони є, намагаються витрачатися мінімально, оскільки не впевнені в завтрашньому дні. Це стосується і економіки країни в цілому і банків зокрема. 20% працівників банків зовсім скоро опиняться на вулиці, а якщо Нацбанк почне очищення ринку небанківських фінустанов, то будуть закриття і там. Фінансовий сегмент буде згортатися, і ми отримаємо нову кризу. До речі, деякі це вже розуміють , і створюють/купують ці фінансові компанії, щоб перекуповувати у банків кредитні портфелі, і заробляти на цьому “, – зазначив Василь Невмержицький.

Експерти не вірять в швидке відновлення фінансового ринку і економіки навіть після закінчення карантину. Адже сильно скорочуються або обнуляються замовлення для виробників через зменшення попиту на товари з боку споживачів. Платити нічим, економіку дуже повільно насичують грошима.

Щоб не говорила влада, комерційні банки бояться кредитувати бізнес. Побоюються посилення економічної кризи, для якого бачать передумови. Побоюються різкого зростання кредитних неповернень, який наша банківська система пережила в 2014-2017 роки, і до цього часу з ним не впоралася. З 2018 року частка непрацюючих кредитів скоротилася з 54,5 до 48,9%, проте не наблизилася до світових рівнях (до 10%).

“Орієнтовно нова криза чекає всіх в кінці літа – на початку осені. А якщо до того часу піде зростання захворюваності по COVID-19, то економіка опиниться на піку спаду. Тому банківська система буде вже зараз перебудовуватися, реорганізовуватися і оптимізуватися”, – вважає Невмержицький .

Активізація валютного ринку очікується в міру появи на торгах великих гравців. Скарбники продовжують чекати нових продажів НАК “Нафтогаз”, а також нових великих порцій рефінансування Нацбанку.

Поки цього всього немає, прогнозують подальше плавне зміцнення гривні. Завтра на міжбанку чекають робочий діапазон в рамках 26,63-26,65 грн/$.

Нагадаємо, за прогнозами аналітиків, курс долара в Україні вже зовсім скоро може зробити значний ривок уверх –  нинішній “міжсвятковий” тиждень може виявитися останнім з низьким курсом валюти. За прогнозом експертів,  це зручний час для купівлі доларів, бо після зниження на травневі свята, валюта почне дорожчати.

До слова,  за даними Нацбанку в Україні  75% всіх фальшивок в іноземній валюті – це долари, до того ж 96% підробок – 100-доларові купюри.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...