Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020

Реєстрація учасників триватиме до 18 травня

Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020
Автор Желізняк Олександр в Карантин в Україні/Новини

ЗНО в Україні у 2020 році планують провести в період з 25 червня по 17 липня.

Про особливості, графік ЗНО, терміни і формат вступу на бакалаврат і магістратуру, йдеться в матеріалі Страны, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Цей навчальний рік школярі завершать на карантині

Дистанційне навчання школярі завершать 29 червня. При цьому в цьому році не буде останніх дзвоників та випускних вечорів.

Одночасно з цим прем’єр Денис Шмигаль заявив, що після 22 травня буде знято карантин зі шкіл, яким потрібно готуватися до ЗНО. Але хто зможе ходити туди – не уточнив. Швидше за все, виняток зроблять лише для випускників.

У Міносвіти кажуть, що карантин не вплине на можливість своєчасно отримати документи про освіту – весь процес замовлення відбувається електронно: “Оформлення свідоцтв про здобуття базової середньої освіти, свідоцтв досягнень, табелів знань учнів має бути завершено до 15 червня 2020 року”.

Підсумкове оцінювання (тематичне, семестровое та річне) може здійснюватися дистанційно, з використанням цифрових технологій для всіх учнів.

“Підсумкова оцінка за семестр виставляється з урахуванням результатів тематичного оцінювання, отриманих учнями при дистанційному навчанні і до початку практичних робіт з навчальних предметів природничого циклу, результатів оцінки різних видів мовленнєвої діяльності учнів тощо. Якщо з навчального предмета не передбачено тематичних підсумкових робіт, підсумкова оцінка може виставлятися за результатами поточного оцінювання. Учні, які не мають результатів поточного оцінювання з об’єктивних причин, можуть бути оцінені за результатами проведення семестрової контрольної роботи”, – уточнили в МОН.

Тематичні та семестрові підсумкові роботи, які були проведені в умовах дистанційного навчання під час карантину, записуються в класному журналі без дати їх проведення. Річне оцінювання виставляється з урахуванням результатів оцінки за перший і другий семестри навчального року.

Учні 4 і 9 класів не здаватимуть державну підсумкову атестацію. У документах про освіту вони отримають запис: “звільнений (а)”.

Через карантин школа може приймати документи для зарахування в перший клас в режимі онлайн або після карантину (рішення про формат подання документів приймає засновник школи: орган державної влади, рада, фізична, юридична особа).

При зарахуванні до початкової школи в цьому році заборонено проводити будь-які конкурси, які визначають знання або компетенції дітей. Це допустимо лише у випадку приватних і спеціалізованих установ.

Графік ЗНО 2020

На сайті міністерства освіти опубліковано два графіка проведення ЗНО. Дати залежать від того, коли закінчиться карантин.

Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020

Період реєстрації на додаткову сесію ЗНО для окремих категорій осіб триватиме з 25 травня по 9 червня.

Формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. В аудиторії будуть перебувати максимум 15 учасників і 2 інструктора.

Нововведення – дистанція 1,5 метра між учасниками в аудиторії. Соціальне дистанціювання також буде забезпечено і біля входу в приміщення, в якому буде проходити тестування.

Всі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту і антисептиками. Приміщення будуть провітрюватися і дезінфекції.

Особи, які були зареєстровані для участі у ЗНО, однак контактували з хворими або самі заразилися коронавірусом, зможуть здати тестування під час додаткової сесії, коли налагодяться чи вийдуть із самоізоляції.

У разі, якщо через ізоляцію або хворобу вони будуть змушені пропустити і додаткову сесію тестування, вони будуть звільнені від ЗНО за станом здоров’я.

Вступна кампанія 2020. Бакалавр

Цього року вступна кампанія стартує пізніше, ніж зазвичай. Для деяких цього хороша новина – є зайвий час, щоб “підтягнути хвости”. Для деяких – навпаки, погана – випускникам та їх батькам все літо доведеться перебувати в напрузі в очікуванні тестування та його підсумків.

Отже, дати вступної кампанії 2020 року для бакалаврата такі:

 • 1 серпня – початок реєстрації електронних кабінетів,
 • 13-16 серпня – прийом заяв для тих, хто складатиме вступні іспити,
 • 13-22 серпня – прийом заяв для вступників за результатами ЗНО,
 • 1-12 серпня – вступні іспити на бюджет,
 • 13-22 серпня – вступні іспити на контракт,
 • 16-18 серпня – співбесіди,
 • 20 серпня – публікація списків, рекомендованих до зарахування за результатами співбесіди та за квотою-2 (до неї відносяться абітурієнти, які отримали атестат в Криму),
 • 27 серпня – публікація рейтингових списків вступників на основі ЗНО, творчих конкурсів, вступних екзаменів, включаючи квоти 1, 3, 4 (до них належать діти-сироти, учасники АТО, жителі Донбасу, студенти з регіонів і ті, хто вступає в педагогічні та медичні вищі навчальні заклади),
 • 31 серпня – подача документів для зарахування на бюджет,
 • 5 вересня – зарахування на бюджет,
 • до 30 вересня – зарахування на контракт,
 • до 15 вересня – переклад контрактників на вільні бюджетні місця.

Можливість подачі документів онлайн. Через коронавірус Міносвіти в цьому році передбачило  можливість подачі оригіналів документів поштою (і в зв’язку з цим до п’яти днів збільшений інтервал між останнім днем подачі документів і виданням самого наказу про зарахування).

Передбачено, що вступники зможуть надіслати скан-копії необхідних документів електронною поштою, наклавши на них електронний підпис, а документи донести після початку навчання.

Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020

Вступна кампанія 2020. Магістр

З вчорашнього дня почалася реєстрація тих, хто в цьому році отримує диплом бакалавра і планує продовжувати навчання в магістратурі. Дедлайн реєстрації – 5 червня, тобто залишається менше місяця.

Найважливіша відмінність вступу в магістратуру в цьому році – воно буде проходити в режимі онлайн.

“Якщо в цьому році ви виступаєте в магістратуру, необхідно направити документи для реєстрації на ЕВІ (Єдиний вступний іспит) і ЕФВВ ( Єдине фахове вступне випробування) електронною поштою приймальній комісії вузу або з використанням іншого, визначеного установою, каналу зв’язку”, – повідомило міністерство освіти.

Дані приймальних комісії внз з розбивкою по регіонах України тут.

Повний перелік документів для реєстрації:

 • анкета-заява (її можна завантажити тут)
 • документ, що посвідчує особу
 • облікова картка платника податків
 • документ про здобутий ступінь вищої освіти (для осіб, які закінчили навчання в минулі роки)
 • фотографія для документів
 • медична довідка (тільки для вступників, які за станом здоров’я звільняються від проходження ЄВІ/ЕФВВ)
 • довідка, видана за місцем навчання, по плановому завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (тільки для вступників, які навчалися у військових закладах)

Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020

Карантин в Україні: коли закінчиться навчальний рік і графік ЗНО 2020

Випускники Донбасу і Криму

Спрощені умови вступу для жителів Криму і Донбасу в 2020 році не змінилися. Кримчани беруть участь у конкурсі в межах квоти №2. А що надходять з східної України надходять на підставі загального конкурсу, отримавши бали за вступні іспити.

При цьому для таких випускників розширився перелік внз, куди вони можуть надходити за спрощеною процедурою, без проходження ЗНО – всього 91 заклад.

З цього числа вузів 77 підпорядковані Міносвіти, а 14 – іншим відомствам: Міністерству охорони здоров’я, Міністерству внутрішніх справ і Міністерству культури та інформаційної політики.

Нагадаємо, реєстрація учасників триватиме до 18 травня.

22 травня стартує другий етап адаптивного карантину, який передбачає запуск громадського транспорту, відкриття дитячих садків, готелів і не тільки.

Джерело: Народна Правда