Ломбардам дозволять проводити обмін валют: влада готує рішення

Планується спростити вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, безпеки, звітності та обліку документів.

Ломбардам дозволять проводити обмін валют: влада готує рішення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Національний банк України планує дати можливість ломбардам здійснювати готівковий обмін валют та переказ коштів без відкриття рахунків.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті НБУ.

Loading...

Як повідомили в прес-службі НБУ, однією з метою нового регулювання ринку ломбардів стане захист прав осіб, які користуються послугами ломбардів, а також розширення можливостей для ломбардів.

Зокрема, НБУ розглядає можливість обмеження на рівні закону відповідальності клієнтів за кредитними договорами з ломбардами в межах вартості заставного майна. Це означає, що у випадку нездатності позичальника сплатити борг з урахуванням відсотків за користування позикою його повна заборгованість перед ломбардом буде погашена за рахунок застави, і ніяких додаткових вимог до позичальника у ломбарду бути не може.

Планується спростити вимоги до ломбардів щодо приміщення і місця надання послуг, безпеки, звітності та обліку документів. Оскільки ломбарди не залучають кошти населення, основним видом нагляду стане нагляд за ринковим поведінкою, а переважною формою – безвиїзний нагляд.

В інформації сказано, що ломбарди зобов’язані будуть підтримувати капітал на рівні 500 тис. грн, а при наявності відокремлених підрозділів – не менше 1 млн грн. Також планується встановити підвищені або додаткові вимоги для ломбардів, які будуть надавати інші фінансові послуги, крім кредитування, на рівні не менше 5 млн грн.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА повідомляла, що 2 квітня, уряд своїм рішенням послабив карантин для окремих видів господарської діяльності. Так, відновити роботу зможуть ломбарди, продавці запчастин до с/х техніки та молодняку свійської птиці.

Національний банк України (НБУ) зробив аналіз ситуації в економіці країни і сфері банківських послуг і оцінив вплив обмежувальних заходів по закінченні місяця карантину.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...