Місячний календар городника і садівника на травень 2020 року

Докладний календар городника та садівника на останній місяць весни

Місячний календар городника і садівника на травень 2020 року
Автор Романова Марі в Новини/Соціальна правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

Місячний календар городника допоможе визначитися з термінами посадки овочевих культур.Травень вважається одним з найбільш вдалих місяців для розвитку рослин. Сприятливо на їх зростанні позначається тепло і опади.

НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на meteoprog публікує місячний календар городника і садівника на травень 2020.

Loading...

Місячний календар городника і садівника на травень 2020 року по днях

Фази Місяцю в травні 2020 року

Місяць росте з 1 по 6 травня
Повний місяць – 7 травня
Місяць убуває 8 по 21 травня
Молодик – 22 травня
Місяць росте з 23 по 31 травня

1 травня. В цей день в городі варто зайнятися розпушуванням сухої землі, прополкою, боротьбою з шкідниками і хворобами рослин. Можливий посів спаржі, квасолі, цибулі, базиліка. Вносити добрива не рекомендується,полив буде не ефективний. Також варто утриматися від пересаджування рослин.

2 травня. Сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися косінням трави для уповільнення її росту. Не рекомендується садити овочі та фруктові дерева. Зате добре приживуться посаджені в цей день декоративні рослини, не призначені для плодоношення. З квітів рекомендується саджати в’юнкі рослини.

3 травня. Також сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися пересадкою багаторічників, а в саду проводити обприскування від шкідників і хвороб. Овочі та фруктові дерева, як і в попередній день, садити не рекомендується.

Місячний календар садівника з 30 квітня по 12 травня: що і коли садити

4 травня. Рекомендується посадка квітів, закладання насіння на зберігання. Також цей день сприятливий для посадки кісточкових фруктових дерев. Будуть ефективні полив і сіножать. В цей день відмінною ідеєю стане зрізання квітів, створення газонних орнаментів і догляд за кімнатними рослинами. Можна садити кабачки, гарбуз, огірки, квасолю, горох, розсаду капусти, зелений лук.

5 травня. Рекомендації будуть такими ж як і на попередній день. Тільки гарбуз садити не варто, а замінити її можна кавунами чи динями.

6 травня. Сприятливий день для посадки огірків, кабачків, перцю, баклажанів, гарбуза, дині, томатів, картоплі, цвітної капусти, гороху, петрушки листової, щавлю, селери. Можна робити полив і вносити добрива. Хороший день для посадки будь-яких кольорів.

7 травня. Повний місяць. Тривожити рослини при повному місяці не рекомендується.

8 травня. Рекомендується бути обережними при будь-яких садово-городніх роботах. Це день після повного місяця, тому краще нічого не садити. Можна зайнятися культивацією, прополкою, знищенням шкідників. Також ефективним стане скошування газону – трава та бур’яни будуть зростати повільно.

9 травня. Сприятливий день для посівних робіт. Добре приживеться висаджена в цей день полуниця. Також можна посіяти редьку і ріпу, садити картоплю.

10 травня. Хороший день для розпушування і удобрення грунту, обрізки дерев. Час сприятливий для посадки картоплі, редьки, брукви, ріпи. У цей день також можна вирощувати декоративні квіти, особливо троянди. Але пересадка квітів не рекомендується.

11 травня. В цей день варто садити картоплю, редис, ріпу, зелена цибуля, горох, квасоля, гарбуз, перець, часник, а також рихлити і удобрювати грунт. Сприятливий час для обрізки і щеплення дерев. Однак декоративні квіти пересаджувати не рекомендується.

12 травня. Вдалий день, щоб посадити декоративні рослини. В іншому можна дотримуватися рекомендацій на попередній день.

13 травня. В цей день варто збирати коренеплоди, косити, проводити обприскування і обкурювання, підстригання дерев і кущів, прищипування, прополку, боротися з шкідниками. Посіви і посадки не рекомендуються.

14 травня. День сприяє розпушуванню грунту, видалення бур’янів, боротьбі з хворобами рослин та шкідниками. Займатися посівної роботою, як і в попередній день, не рекомендується.

15 травня. Рекомендується займатися посадкою селери, редиски, цибулинних, перцю, капусти, баклажанів, помідорів, полуниці, малини, а також проводити щеплення дерев і ягідних кущів. Відмінний час для культивації, поливу і внесення добрив.

16 травня. У цей день можна саджати картоплю, редис, селеру, томати, капусту, перець, баклажани, а також буряк і цибулю. Можна прищеплювати дерева і ягідні чагарники, а також вносити добрива і проводити полив.

17 травня. Сприятливий день, щоб зайнятися внесенням добрив і щеплення плодових дерев. Можна садити цибуля, редис, селера, а також тепличні рослини пересаджувати на відкриті клумби.

18 травня. Несприятливий день для висівання насіння і садіння будь-яких рослин. Також не варто проводити полив і пересаджувати рослини. Рекомендуються обрізка дерев і кущів, підготовка грунту під посів, знищення шкідників, прополка і мульчування.

19 травня. Цей день також не підходить для посадки. Можна косити газон, лікувати рослини від хвороб, додавати добрива, знищувати шкідників або рихлити грунт.

20 травня. Сприятливий день для посадки моркви (на зиму), картоплі (на зберігання), гороху, квасолі, мангольда, буряків, огірків, редису, помідорів, огірків, кореневого селери. Рекомендується також підстригання дерев і чагарників у цей день.

21 травня. Можна сіяти насіння однорічних рослин, червону квасолю, гарбуз, коренеплоди, цибульні рослини і бульбові культури. Підстригання дерев і чагарників також рекомендується.

22 травня. Молодик. Під час молодого місяця всі рослини вкрай вразливі, тому працювати на землі у цей день не рекомендується.

23 травня. Рекомендується посадка бобових і кучерявих рослин (в’юнка троянда, суниця, виноград). Гарний час для обрізання зайвих пагонів, видалення бур’янів з грядок, підготовки місця для посадки, мульчування, обприскування і обкурювання шкідників.

24 травня. Хороший день для посадки бобових і кучерявих рослин, видалення зайвих пагонів, мульчування, боротьби з шкідниками і хворобами. У цей день також можна сіяти петрушку і садити полуницю.

25 травня. Відмінний час для посадки та пересадки практично всіх рослин, особливо динь, бобових, баклажанів, кабачків, гарбуза і огірків. Особливо добре садити низькорослі рослини, щоб отримати сильне стебло. Саджанці квітів і капусти добре укорінятимуться у цей день. Не рекомендується застосування отрутохімікатів, посадка високорослих рослин.

26 травня. Рекомендується посадка і пересадка більшості культур: баштанних, квасолі, патисонів, баклажанів, кабачків. Добре розвиваються низькорослі рослини, гірше – високі, так як стебло знаходить середню міцність (тому не рекомендується саджати високорослі сорти помідорів).

27 травня. Місяць негативно впливає на садові рослини, посаджені в цей день. Рекомендується посадка чагарників і дерев, збір і сушка фруктів і коренеплодів. Варто провести покіс з метою уповільнення росту трав. У цей день можна рихлити грунт, видаляти бур’яни і боротися з шкідниками.

28 травня. В цей день садити овочі і квіти ризиковано, краще звертати увагу на кущі та дерева: їх можна садити, формувати крони, обприскувати для боротьби з пошкодженнями. Відповідний момент для мульчування, боротьби з шкідниками, заготівлі лікарських трав.

29 травня. День не підходить для посадки садових рослин. Не рекомендується пророщувати насіння і пересаджувати рослини. Однак можна сіяти теплолюбні трави, такі як розмарин, майоран і базилік.

30 травня. Несприятливий час для посадки як насіння, так і живців, але вдалий для декоративних рослин та чагарників, не призначених для плодоношення (жимолость або шипшина). З квітів рекомендується саджати в’юнкі рослини. Покіс сповільнить ріст трав.

31 травня. Краще не садити овочі, фрукти або ягоди. Сприятливий день для посадки однорічних і витких квітів. Можна зайнятися обприскуванням від шкідників і хвороб, проводити помірний полив.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...