Україна подала до суду на Китай через коронавірус: що відомо

Українська громадська організація вимагає від уряду Китаю відшкодування збитків

Україна подала до суду на Китай через коронавірус: що відомо
Автор Кравченко Станіслав в Новини/Політична правда
Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ

В Україні громадська організація звернулася до суду з позовом, в якому звинуватила Китай в приховуванні даних про пандемію коронавірусу COVID-19 і вимагає відшкодування завданих збитків.  Окружний адміністративний суд Києва зараз вирішує питання про відкриття провадження за цим позовом.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє  “Укрінформ”.

Loading...

Громадська організація просить суд встановити бездіяльність державних органів України і народних депутатів, яка нібито призвела до поширення коронавірусу.

Китайська сторона відреагувала на позов і заявила, що їхня країна так само постраждала від вірусу.

“Ми не сторона, яка домоглася користі від епідемії, тим більше не сторона, яка стала причиною біди інших. Китай лише першим у світі дізнався про появу коронавірусу нового типу, але для того, щоб дізнатися про джерело його появи, потрібно прийти до обгрунтованих висновків за допомогою наукового дослідження”, – йдеться у заяві прессекретаря посольства КНР в Україні.

Він додав, що ухвалені КНР заходи з контролю і профілактики COVID-19 були ефективними і виграли час для всього світу. Крім того, Китай, дотримуючись принципів дружби, відкритості та транспарентності, розгорнув міжнародне співробітництво у сфері боротьби з епідемією – своєчасно інформував про епідеміологічну ситуацію, ділився даними про геном COVID-19, обмінювався досвідом і надав більше сотні країн необхідні протиепідемічні засоби.

Тим часом, прессекретар додав, що організація, яка подала позов, агітує в інтернеті за підвищення податків на товари, що ввозяться з Китаю до України.

Нагадаємо, директор Інституту фармакологічних досліджень ім. Маріо Негрі в Мілані доктор Джузеппе Ремуцці вважає, що новий тип коронавірус COVID-19 може втратити свою силу і зникнути ще до появи вакцини проти цієї хвороби.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...