У президентській фракції партії “Слуга народу” запропонували знизити ставку ПДВ з 20% до 7% у вартості товарів і послуг творчої індустрії – музики, кіно, концертів, а також театрів і музеїв. Автор ініціативи, яка вже встигла отримати назву “культурний збір”, Євгенія Кравчук стверджує, що це зменшить ціну для споживачів і підвищить попит на такі продукти.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Кравчук розповіла у коментарі “Гордону“.
За словами нардепки, саме такий принцип оподаткування застосовується в країнах Європи.
“Мова про зменшення вже наявної ставки ПДВ з 20% до 7%, а в деяких випадках до нуля для діяльності та продукції у сфері креативних індустрій. Такий ПДВ існує і в європейських країнах. Якщо, наприклад, хтось купує права, музичний твір, оплачує створення фільму або іншого творчого продукту, він може платити не 20% ПДВ, а 7%, а іноді взагалі не платити”, – повідомила Кравчук.
Не додатковий податок
“Ми зараз разом із податковим комітетом розробляємо базу, які товари або послуги, яка діяльність підпадатиме під пільгове оподаткування. Культурний збір – це не додатковий податок, а, навпаки, зменшення розміру податку. Це стимулює розвиток галузі та виведе її з тіні”, – сказала Кравчук.
Хочуть видавати гранти
Депутатка підкреслила, що легалізація креативної індустрії дасть державі змогу більш ефективно підтримувати діячів культури.
“Ми оцінюємо, що в цій сфері разом із державними установами (театрами, музеями, бібліотеками тощо) налічується один мільйон робочих місць. Тільки в концертній діяльності – 250 тисяч місць”, – пояснила політикиня.
Нардепка також повідомила, що зараз розробляється система грантів для творчих людей і компаній.
“Ми зараз збираємося вводити систему грантів і розширити перелік інституцій, через які можна отримувати гранти. Їх видаватиме не тільки Український культурний фонд, а й Держкіно або Агентство з туризму. Гранти допоможуть людям творчим, які вимушено не працюють, просто протриматися. Це безповоротна державна допомога. І ми зараз у цій сфері змінюємо законодавство й намагаємося не тільки прописати, хто і як зможе отримати гроші, але й щоб державні гроші в цій сфері звільнялися від оподаткування”, – підсумувала Кравчук.
Нагадаємо, фізичні особи-підприємці (ФОПи) звільнені від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ще на один місяць через карантин в країні – податок не стягуватимуть за період до кінця травня.
Раніше Національний банк України розповів, хто має право не платити Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) під час карантину, пов’язаного з коронавірусом. Послаблення запровадила Верховна Рада ще 18 березня, прийнявши закон №533. Він вносить зміни в податкове законодавство у зв’язку з епідемією коронавіруса. ЄСВ для ряду категорій скасовується за березень і квітень.