В Україні хочуть скасувати один з податків: про що йдеться

У Зеленського хочуть знизити ПДВ для просування креативних індустрій

В Україні хочуть скасувати один з податків: про що йдеться
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

У президентській фракції партії “Слуга народу”  запропонували знизити ставку ПДВ з 20% до 7% у вартості товарів і послуг творчої індустрії – музики, кіно, концертів, а також театрів і музеїв. Автор ініціативи, яка вже встигла отримати назву “культурний збір”,  Євгенія Кравчук стверджує, що це зменшить ціну для споживачів і підвищить  попит на такі продукти.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це Кравчук розповіла у коментарі “Гордону“.

За словами нардепки, саме такий принцип оподаткування застосовується в країнах Європи.

“Мова про зменшення вже наявної ставки ПДВ з 20% до 7%, а в деяких випадках до нуля для діяльності та продукції у сфері креативних індустрій. Такий ПДВ існує і в європейських країнах. Якщо, наприклад, хтось купує права, музичний твір, оплачує створення фільму або іншого творчого продукту, він може платити не 20% ПДВ, а 7%, а іноді взагалі не платити”, – повідомила Кравчук.

Не додатковий податок

 За її словами, одне із завдань нововведення – вивести частину креативної економіки з тіні. А ставка в 7% обрана тому, що вже є така пільгова ставка ПДВ, тож податковій буде простіше адмініструвати цей податок.

“Ми зараз разом із податковим комітетом розробляємо базу, які товари або послуги, яка діяльність підпадатиме під пільгове оподаткування. Культурний збір – це не додатковий податок, а, навпаки, зменшення розміру податку. Це стимулює розвиток галузі та виведе її з тіні”, – сказала Кравчук.

Хочуть видавати гранти

Депутатка підкреслила, що легалізація креативної індустрії дасть державі змогу більш ефективно підтримувати діячів культури.

“Ми оцінюємо, що в цій сфері разом із державними установами (театрами, музеями, бібліотеками тощо) налічується один мільйон робочих місць. Тільки в концертній діяльності – 250 тисяч місць”, – пояснила політикиня.

Нардепка також повідомила, що зараз розробляється система грантів для творчих людей і компаній.

“Ми зараз збираємося вводити систему грантів і розширити перелік інституцій, через які можна отримувати гранти. Їх видаватиме не тільки Український культурний фонд, а й Держкіно або Агентство з туризму. Гранти допоможуть людям творчим, які вимушено не працюють, просто протриматися. Це безповоротна державна допомога. І ми зараз у цій сфері змінюємо законодавство й намагаємося не тільки прописати, хто і як зможе отримати гроші, але й щоб державні гроші в цій сфері звільнялися від оподаткування”, – підсумувала Кравчук.

Нагадаємо, фізичні особи-підприємці (ФОПи) звільнені від сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) ще на один місяць через карантин в країні – податок не стягуватимуть за період до кінця травня.

Раніше Національний банк України розповів, хто має право не платити Єдиний соціальний внесок (ЄСВ)  під час карантину, пов’язаного з коронавірусом. Послаблення запровадила Верховна Рада ще 18 березня, прийнявши закон №533. Він вносить зміни в податкове законодавство у зв’язку з епідемією коронавіруса. ЄСВ для ряду категорій скасовується за березень і квітень.

Джерело: Народна Правда