Кому не підвищили пенсії в травні і чому: в ПФУ дали пояснення

Двом категоріям пенсіонерів не проіндексували пенсії в травні. При цьому нової індексації у 2020 році не планується

Кому не підвищили пенсії в травні і чому: в ПФУ дали пояснення
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Соціальна правда

Дві категорії українських пенсіонерів залишилися без підвищення пенсії у травні, яка передбачена щорічною індексацією.

Loading...

Індексація проводиться раз на рік, повідомила в ефірі Суспільного повідомила заступниця начальника головного управління Пенсійного фонду Олена Бойко.

За її словами, індексація пенсій залежить від коефіцієнту заробітної плати і від коефіцієнта стажу.

Перерахунок індивідуальний, київські пенсіонери в середньому отримали по 320 гривень доплати. Разом з тим сума індексації не може бути менше 100 гривень.

“Підвищення на 11% підлягає тільки основний розмір пенсії, оскільки пенсія складається ще й з визначених підвищень і доплат. Не було підвищено пенсії пенсіонерам, у яких середня константа вище, ніж передбачено урядовою постановою. Якщо досі такий показник становив 4404 гривні, збільшивши його на 11%, середній став складати 4778 гривень. Отже, у тих пенсіонерів, які виходили на пенсію в минулому році, показник вище, і по таких справах перерахунок не зроблено”, – пояснила Бойко.

Також збільшення пенсії не торкнулося тих, хто отримує пенсію за спеціальними законами. Однак зараз їм проводиться оцінка розміру пенсії, призначеної відповідно до закону “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. За словами Бойко, до 25 травня їх пенсії також зростуть.

Нагадаємо, українським пенсіонерам у травні підвищили пенсії — нові перерахунки будуть проведені з метою компенсувати зростання цін, і вони торкнуться тих, хто отримує мінімальні пенсії.

Індексація пенсій у травні: як самостійно розрахувати розмір нової пенсії.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...