Отримають не всі: що потрібно знати про індексацію пенсій у травні

Пенсії до кінця року проіндексують ще два рази

Отримають не всі: що потрібно знати про індексацію пенсій у травні
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Українським пенсіонерам в травні підвищили пенсії – нові перерахунки будуть проведені з метою компенсувати зростання цін, і торкнуться вони тих, хто отримує мінімальні пенсії.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це в коментарі OBOZREVATEL розповіли в ПФУ.

Відомо, що підвищення мінімальної пенсії складе 131 грн, однак його розіб’ють на два етапи. Перший відбудеться 1 липня 2020 року, тоді виплату збільшать з 1638 до 1712 грн.

Другий етап підвищення, як роз’яснили в ПФУ, очікується 1 грудня. Мінімальну пенсію збільшать з 1712 до 1769 грн. Як і в першому кроці, в той же час зросте і максимальна виплата – з 17,1 до 17,6 тис. грн. Надбавка складе від 8 до 171 грн на місяць і також торкнеться 6,8 млн пільговиків.

Більш того, як розповідають в Пенсійному фонді, у зв’язку з підвищенням “мінімалки” будуть перераховано і виплати пенсіонерам за стаж. Так, кожен пільговик, що має стаж більше 35 років для чоловіків і 30 років для жінок, отримує 1% надбавки від мінімальної пенсії за кожен “зайвий” рік (зараз це 16,38 грн). З 1 липня 2020 року розмір надбавки складе вже 17,12 грн.

Також варто додати, що при розрахунку розміру пенсії головним показником є ​​заробітна плата, а не кількість стажу.

Нагадаємо, що в Україні, згідно з постановою Кабміну, була проіндексована пенсія, в результаті якої вже з 1 травня мінімальна виплата для пенсіонерів зросте до 2100 гривень.

Також відомо, зараз Кабмін розробляє механізм впровадження обов’язкової страхової пенсійної системи, яка працюватиме разом із діючої солідарною. В результаті українці зможуть отримувати дві пенсії.

Додамо, що травневе підвищення пенсій не торкнеться декількох мільйонів осіб. До цієї категорії відносяться ті, хто мало заробляв і не мають мінімум років стажу. Як з’ясувалося, це тому, що при індексації пенсій, яку провели в Україні, головну роль грає розмір заробітної плати пенсіонера, а не тривалість його трудового стажу.

Джерело: Народна Правда