РФ намагається приховати справжню кількість хворих коронавірусом: розгорівся міжнародний скандал

Рівень смертності від коронавірусу COVID-19 в Росії може перевищувати офіційні дані на 70%

РФ намагається приховати справжню кількість хворих коронавірусом: розгорівся міжнародний скандал
Автор Романова Марі в Коронавірус/Новини

Росія вимагає заблокувати новину про кількість жертв коронавірусу COVID-19 в Google, а Роскомнагляд хоче перевірити The New York Times і Financial Times за законом про фейки після публікації матеріалу, в якому говорилося, що в РФ приховують реальні цифри.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це повідомляє Федеральна служба Росії з нагляду у сфері зв’язку, інформаційних технологій і масових комунікацій (Роскомнагляд/Роскомнадзор).

Loading...

Крім того, публікацію аналогічної інформації про маніпуляції цифрами вимагають заблокувати на сайті МБХ медіа.

Напередодні Financial Times повідомило, що рівень смертності від коронавірусу COVID-19 в Росії може перевищувати офіційні дані на 70%. Автори матеріалу помітили, що кількість померлих в Москві і Санкт-Петербурзі в квітні було на 2073 більше, ніж у середньому за останні п’ять років. Хоча офіційно Росія стверджує, що від COVID-19 у цих містах за місяць померли тільки 629 осіб.

Роскомнагляд повідомив, що його експерти та представники інших органів влади вивчають публікації в New York Times про те, що в Москві не враховано близько 70% летальних випадків коронавірусу, а в інших регіонах РФ – 80%, а також матеріал Financial Times про те, що померлих росіян може бути на 70% більше офіційного показника.

Віце-прем’єр РФ Тетяна Голікова у відповідь на статтю Financial Times заявила, що влада Росії “ніколи не маніпулювала офіційною статистикою”. МЗС Росії назвав матеріали FT і NYT антиросійськими спекуляціями.

Цікаво, що в листі, який направили в Google (скаржилися на МБХ медіа, який знаходиться на хмарному хостингу Google Cloud Platform) говориться, що:

“Новина містить «заклики до масових безладів, здійснення екстремістської діяльності, участі в масових (публічних) заходах, що проводяться з порушенням встановленого порядку».

РФ намагається приховати справжню кількість хворих коронавірусом: розгорівся міжнародний скандал

Як повідомлялося раніше, коронавірус COVID-19 з усією силою атакує Росію, напередодні в цій країні був побитий рекорд пза смертністю — за добу померли 113 пацієнтів (днем раніше було 93). Станом на ранок 15 травня, в Росії захворіли 262 843 осіб. Тільки за минулу добу було виявлено 10 598 нових випадків. Всього з моменту початку епідемії в Росії померли 2418 осіб, у яких був виявлений коронавірус COVID-19.

США відмовляються від російських апаратів ШВЛ після серії смертельних пожеж. Днями п’ять осіб загинули при пожежі в Санкт-Петербурзі в лікарні Святого Георгія — всі вони лікували коронавірус COVID-19 і були підключені до апаратів штучної вентиляції легень. Причиною пожежі став апарат ШВЛ, який запалав. Аналогічний випадок стався і в московській лікарні № 50. Пожежа у лікарні імені С. В. Спасокукоцького сталася через коротке замикання в одному з апаратів ШВЛ. Загинула одна людина. Всі апарати були новими, їх нещодавно випустив Уральський приладобудівний завод в Єкатеринбурзі.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...