Як лікувати ГРВІ правильно і ефективно: Комаровський пояснив

Як лікувати ГРВІ правильно і ефективно: Комаровський пояснив
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Чим лікувати ГРВІ та що заборонено?

Про все про це розповів доктор Комаровський, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на офіційний сайт медика.

Loading...

Чи ефективна для зміцнення імунітету настоянка прополісу?

– Ефективність прополісу (як, втім, і інших нібито стимулюючих імунітет засобів) наукової медициною не доведена. Ефект від прийому – виключно психотерапевтичний, заснований на самонавіянні. Якщо ви дуже вірите в користь чого-небудь, то користь, як правило, є.

Чи можна промивати ніс господарським милом?

– Це класичний приклад шаленого «батьківського бандитизму». Господарське мило викликає хімічні опіки слизових оболонок носа, і це жодним чином не покращує їх функціонування, а значить, не тільки не зменшує, а збільшує ризик вірусних інфекцій. Тобто віруси не будуть розмножуватися в пошкодженій слизовій оболонці носових шляхів, а з великою ймовірністю відразу проникнуть в глиб організму, вражаючи нижні дихальні шляхи.

Чим полоскати горло при кашлі?

– Полоскати можна чим завгодно. Головне – сам процес полоскання, а все, що люди додають в розчин – це, скоріше, психотерапія, ніж реальна користь.

Чи можна гуляти на морозі при запалених бронхах?

– Все залежить від стану носа. Якщо ніс нормально дихає, то гуляти можна, повітря встигне прогрітися в носових ходах. Якщо ж носове дихання утруднене і дитина постійно або епізодично дихає відкритим ротом, то краще сидіти вдома і дихати прохолодним, чистим і вологим повітрям. У будь-якому випадку, плануючи «прогулянки на морозі з запаленими бронхами», ми спочатку маємо на увазі ситуацію, коли температура тіла нормальна.

Чи можна капати в ніс антибіотики?

– Сучасна медицина вважає категорично неприпустимим місцеве використання антибіотиків. Антибіотики місцево можуть використовуватися тільки при гнійному кон’юнктивіті і при гнійному отиті. Закопування антибіотиків в ніс розглядається в цивілізованій медицині, як ознака абсолютної лікарської некомпетентності.

Як відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної?

– Для розмежування гострих вірусних і бактеріальних інфекцій існує зручний метод додаткового обстеження, який називається клінічний аналіз крові.

Якими ліками лікувати вірусну інфекцію?

– Більшість препаратів для лікування вірусних інфекцій відносяться до засобів з недоведеною ефективністю. Ніяких противірусних засобів при банальних ГРВІ використовувати не треба. Що ж стосується призначення антибіотиків при ГРВІ, то це явище, в принципі, «за межами добра, зла і медичної науки». Це відображення людських страхів і лікарської неписьменності.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що названо небезпечне захворювання, яке передається через одяг та іграшки та чим заборонено лікувати застуду.

Раніше фахівці розповіли про найпоширеніші хвороби, з якими може зіткнутися школяр.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...