Черговий удар Путіну: Польща відмовилася продовжувати угоду з РФ

На газопровід "Ямал - Європа" припадає п'ята частина поставок російського газу у Європу

Черговий удар Путіну: Польща відмовилася продовжувати угоду з РФ
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Польща не буде продовжувати дію угоду з Росією на транспортування газу територією країни. У Варшаві  відмовилися переглянути угоду з РФ, термін дії якої закінчується 17 травня.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Reuters. 

Внаслідок рішення польської влади  головний маршрут доставки російського газу у Європу через газопровід “Ямал-Європа”,  яким щорічно у Європу поставляли 33 мільярди кубометрів російського газу, не працюватиме на повну силу.

Відзначається, що угода була підписана ще у 1990-х роках, а на цей газопровід припадає п’ята частина поставок російського газу у Європу.

 У Польщі прийняли рішення, що після закінчення угоди потужності газопроводу будуть виставляти на аукціонах і здійснювати потім відповідні поставки.

За даними агентства, сама Польща закуповувала до 10 млрд кубометрів на рік у Росії і угода на постачання розрахована до 2022 року. До речі, польська влада вже заявила, що не збирається її підписувати.

Нагадаємо, раніше Федеральне мережеве агентство ФРН   відмовило компанії Nord Stream 2 AG у виведенні проекту з-під вимог оновленої Газової директиви ЄС. Це означає, що навіть якщо газопровід Північний потік-2 буде добудований до кінця 2020 року, половину його потужності – 27,5 млрд кубометрів на рік з 55 млрд – російській газовій монополії доведеться віддати незалежним постачальникам.

Раніше Комітет Сенату США у закордонних справах підтримав законопроект, яким запроваджуються санкції у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2” на дні Балтійського моря. Законопроект користується двопартійною підтримкою, адже на засіданні комітету проект закону щодо санкцій у зв’язку з підводним спорудженням газопроводу “Північний потік-2”, схвалило 20 сенаторів. Проти проголосували двоє сенаторів.

Джерело: Народна Правда