Коли в Україні розпочнеться масове ІФА-тестування на COVID-19: в МОЗ назвали дату

Створено механізм тестування та визначено коло осіб, яких перевірятимуть

Коли в Україні розпочнеться масове ІФА-тестування на COVID-19: в МОЗ назвали дату
Автор Желізняк Олександр в Коронавірус/Новини

З наступного тижня в Україні розпочнуть проводити  ІФА-тестування на визначення коронавірусу COVID-19. При цьому будуть також застосовуватися тести українського виробництва.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це на щоденному брифінгу в суботу, 16 травня, повідомив  глава МОЗ Максим Степанов.

“У понеділок  вже буде підписано відповідний указ міністра охорони здоров’я про введення ІФА-тестів. … Думаю, що вже наступного тижня ми почнемо вводити ІФА-тести і це дуже збільшить кількість тестувань. Ми дуже розширимо коло осіб, яких ми будемо тестувати”, – зазначив міністр охорони здоров’я.

За словами міністра, в країні вже створено механізм тестування та визначено коло осіб, яких перевірятимуть.

“Якщо говорити в розрізі компаній-виробників ІФА-тестів, то у нас є українські випробування тест-систем. Вони вже на завершальній стадії. Також ми збираємося використовувати тести компанії “Лярош”, які підтверджені європейськими сертифікатами”, – сказав чиновник.

Нагадаємо, коронавірус COVID-19 забрав життя вже більше 308 тисяч осіб на планеті – за даними на ранок 16 травня коронавірусом заражено 4,6 мільйона осіб, а померли 308 645 людей.

В Україні станом на 9:00 16 травня коронавірус COVID-19 виявили  у 17 тисяч 858 осіб. Станом на 16 травня від COVID-19 померли 497 українців, 4906 – одужали. Впродовж минулої доби зафіксовано 528 нових випадків.

Джерело: Народна Правда